Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » PROFI ZENÉSZEK FIGYELEM!...

PROFI ZENÉSZEK FIGYELEM! Mikor adták ki az első VST-t? És mikor kezdték el használni őket zeneszerzéshez?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mióta használnak elektronikus zenénél vagy bármilyen zenénél vst-t?

A legtöbb 90s - 2000's világslágernél felismerhető néhány hang amit a leghíresebb vst-ben hallottam!

A legnagyobb slágereket írták ezekkel! Plusz filmekhez zenét

Akkoriban, hogyan jutottak hozzá ilyen cuccokhoz? Ki mutatta meg nekik ezeket? Mikor kezdték használni, illetve, hogyan szereztek hozzá számítógépeket amin elfutott több sávban a megírt zene?



2017. nov. 21. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez profi zenésznek lenni, csak ismerni kell a Wikit ( [link] ):

"Steinberg released the VST interface specification and SDK in 1996. They released it at the same time as Steinberg Cubase 3.02, which included the first VST format plugins: Espacial (a reverb), Choirus (a chorus effect), Stereo Echo, and Auto-Panner."

Szóval,VST 1996 óta van.


De az első VST hangszer csak 1999-ben jelent meg:

"Neon was the first available VST Instrument (included with Cubase VST 3.7). It was a 16-voice, 2-oscillator virtual analog synthesizer."


De a nevesebb zenészek - legalábbis régebben - jobban preferálták a "hardvereket" - TB303, Minimoog,...

2017. nov. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2017. nov. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Mintha csak én írtam volna ki a kérdést! :)

Bennem szoktak TÖKRE ILYEN kérdések felmerülni!!

2018. máj. 1. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!