Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megjeleníthető a Word dokumentum?

Megjeleníthető a Word dokumentum?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék egy új laptopot vásárolni, és ugyebár a mostani szériáknál már nincs Windows.

A legtöbb írásos dokumentumom azonban Word fájlban van elmentve.

A kérdésem az lenne, hogy az új operációs rendszerrel azért megjeleníthetőek lesznek ezek a fájlok, vagy sem?



2017. dec. 6. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van olyan programod a rendszerben ami képes felismerni és megnyitni ezeket a formátumokat, akkor megjeleníthető. Ha az új rendszer alatt nem Windows-t értesz hanem mondjuk Linuxot, akkor azon működik a Libre/Open Office, az pedig kezeli a .doc(x) formátumokat. Viszont különböző programokban a tördelések esetleg szétcsúszhatnak.
2017. dec. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:
100%

Az „új rendszer” önmagában nem jelent semmit, lehet, hogy hétköznapi értelemben használhatatlan operációs rendszerrel (pl. FreeDOS vagy grafikus felület nélkül telepített linux), sőt, esetleg teljesen üresen kapod a gépet. Ilyenkor természetesen telepítheted valamelyik bevált linux-disztribúciót, ezekre több alkalmas irodai szoftver és szövegszerkesztő is létezik (például LibreOffice, OpenOffice, WPS-Office, Abiword). Az első hozzászólásban említett kisebb eltérésekre számítani lehet, de ezek tényleg nem szoktak komoly problémát okozni.

Egy megjegyzés: Szerintem most is kapsz Windowsos gépet, ha kifizeted az árát, ugyanúgy, mint az „eddigi szériáknál”.

2017. dec. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
100%
Veszel az eBay -en Windows licencet 1500 ft -lrt Office licencet 3000 Ft -ért. Az M$ honlapjáról letöltöd a telepítőket. És akkor emberi áron lesz minőségi szoftvered, ami oda vissza kezeli a doc és docx fájlokat.
2017. dec. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kőváry Orsolya ***** válasza:
100%

Használhatod a Word doksikat a Word online verziójában is (ingyenes butított funkciókkal) vagy a Google Dokumentumokban is (teljes funkcionalitású, viszont másmilyen a felület, mint a Wordnek)

Libre Office telepíthető szoftver, teljes funkcionalitású, csak szerintem fura a Word után.

2017. dec. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.O.C. ***** válasza:

Kőváry Orsolya:


Átszokható rá, nem ez a fő baj. Hanem az legnagyobb baja, hogy nem kompatibilis 100% -ig az MS Office -al. És most ezalatt nem azt értem, hogy megnyitni és szerkeszteni is tudja az MS Office dokumentumait, hanem hogy nem ugyan úgy jeleníti meg. És az emberek 90% -a még mindig a fizetős Office -t használja, ott pontosan beállítja hogy nézzen ki és hogy nyomtassa ki. És Libre -vel megnyitod, egyből szétbombázza az egészet. Nem győzöd állítgatni, ha beállítod és rámentesz, és megint valaki M$ termékkel esik neki, akkor meg ő őrül meg.

2017. dec. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kőváry Orsolya ***** válasza:

P.O.C. Hát ez a valamit valamiért elv.

Igen, valóban más. Én Excel tanárként nem tudom teljes szívvel támogatni a kerülő módszereket, ha valaki mégis Office-t akar használni. ;)

Ahhoz, hogy régi doksikat meg tudjon nyitni, jó bármelyik ingyenes módszer, ha ennél több kell, akkor venni kell egyet. Nyilván Átlag Jóskának nem kell egy teljes funkcionalitású Office ahhoz, hogy recepteket meg naplót írjon benne, akinek meg kell, az vegye meg.

2017. dec. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. dec. 7. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!