Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen driverek vannak?

Milyen driverek vannak?

Figyelt kérdés

Mármint gpunak van gondolom a többinek is

Kérlek listaszerűen írjátok le az alakatrészeket amik rendelkeznek driverekkel



2017. dec. 13. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
- Mind
2017. dec. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindegyik hardverelemnek van egytől-egyig, még a bekapcsológombnak is, máskülönben a futó rendszer nem tudna vele kapcsolatot tartani. Szóval könnyebb lenne listát írni arról, aminek nincs drivere, mert az a lista kb üres lenne.


Talán a legfontosabbak, amikkel az átlagfelhasználó találkozik: vga, hang, wifi, ethernet, modem, usb, touchpad, chipset, ide/sata, stb stb.

2017. dec. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

csak azoknak van driverjük amik a házban találhatóak, leszámítva a csavarok és kábelek.

bármi elektronika amit valamilyen szinten irányítani vagy felismerni kell, annak van egy "használati útmutatás programja", ami a driver.

2017. dec. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak most rakok össze egy PC Konfigurációt és Szoftvert is szeretném én telepíteni.

A driverek nem tiszták, mármint az összesnek a weboldaláról lekéne drivereket vagy miaszösz?

2017. dec. 13. 13:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Az alap driverek benne vannak a Windowsban, szóval ő is felismeri a RAMot meg hasonló, a videókártyához is párosít egyet, szóval működni fog minden, de a rendes teljesítményhez le kell töltened a videókártya drivert.
2017. dec. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első szopás a hálózati driverrel szokott lenni (bár w10 óta nem telepítettem olyan gépet, aminél ne ismerte volna fel legalábbb az eth-t). Nem árt, ha kéznél van pl egy aida telepítő, hogy a hw-k pontos típusait meghatározd. Majd a néhány lényeges dologhoz a gyártói weboldalakról leszeded a telepítőket, és felteszed őket. Ez kb kimerül az alaplapi chipset-, a vga-, a hang- és a hálózati driverekben.
2017. dec. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a legutóbbi három telepítésnél a Windows 10 gyakorlatilag minden drivert hibátlanul felrakott, kézzel semmit nem kellett telepítenem. Korábbi Windows-oknál néha két órát is el kellett szüttyögnöm, mire minden használható lett.
2017. dec. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor melyikek azok a driverek amiket általánosan nekem kell telepítenem?
2017. dec. 14. 08:08
 9/9 anonim ***** válasza:

általánosan, most azzal a tudattal, hogy nem tudunk semmit milyen belevalók vannak a gépedben én elsőnek ezeket nézném meg:


- BIOS (csak óvatosan, hivatalos honlapról)

- videókártya

- CPU


szerintem minden más automatikusan megy. Bár szerintem a CPU is megy automatikusan.

Általában a videókártyához szokott lenni egy program amivel kellemesebb beállítani az opciókat, ilyen pl az AMD Catalyst Control Center meg hasonlók, de enélkül is fog menni a képernyő, max nem tudod a Dual-Monitort rendesen beállítani.


(u.i. ha valami teljesen átlagos kütyük vannak a gépben, szóval nem halálerős videókártya és nagyon spéci alaplap, akkor windows megtalálja magának a dolgokat)

2017. dec. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!