Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Android letöltése? (Többi lent)

Android letöltése? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Van itthon egy régebbi laptopom. Családtagomnak beüzemelném. Jelenleg nincs rajta operációs rendszer. Windows XP-t nem tenném rá, mert nincs hozzá böngésző, valamint nem biztonságos. Az Avast meg csak lefogná szegényt.

A Windows 7 kékhalálozik, a Windows 8.1 felment rá nagy szenvedéssel, de nem találtam hozzá videokártya illesztőt, úgy meg szinte használhatatlanul gyenge a videoteljesítménye a laptopnak.

Lunux-ot/Mac-et nem rakok rá, ugyanis azt az illető nem tudná használni, mert nem ismeri. A többi noname OS-rúl inkább ne is beszéljünk...

Azon gondolkodtam, hogy esetleg rakjak-e rá Androidot, hiszen az egy ismert, aránylag megbízható rendszer. Az illető telefonján is Android fut, szóval ismeri. És ha már a Linux-ot említettem, végülis ez majdnem ugyanaz.

De akadt pár kérdésem:

Honnan tudom letölteni az Androidot. Oreo-t raknék rá, ha lehetséges, de régebbi verzió is jöhet. Az eredeti, nem gyártók által, felhasználók által buherált Androidot honnan tudom letölteni? Itt a Google féle eredeti Androidrra gondolok.

Hogyan futna, ha felraknám?

Laptop konfig:

Pentium M 737, 1,70 GHz

2GB DDR1 RAM

HD kijelző

Mobility Radeon 9200 videókártya. (64 MB VRAM)

300 GB SATA HDD. (Igazából a csatlakozó maga IDE, csak át van alakítva SATA-ra adapter segítségével)

Például az Android hogyan kezelné a videokártyát? Egy radeon 9200-hoz rakna fel drivert, amit nem úgy kezelne, mint a windows 8.1 alapdrivere? Egyébként Windows 7-en a videokártya driver felment, és gyors volt a laptop. Pl webböngészés gond nélkül ment rajta, csak sajna sokat kékhalálozott valamiért a win 7.

Előre is köszi a választ, bocsi a regényért. Hasznosakért megy a zöld pacsi. :)



2017. dec. 14. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:

ez a gép nem androidhoz készült. Egyébként megsúgom hogy az android egy linux alapú rendszer.

erre tényleg max egy nagyon alap linux megy, ha szülőknek,nagymamáknak megy a netezés a linuxon akkor az ismerősödnek is mennie kell. Bár ez a gép már megérdemelné a nyugdíjazást, ennél még egy android tablettal is sokkal jobban járna.

2017. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 CspCsj ***** válasza:

Ha a családtag nem nagy buherátor, - inkább internetezésre (esetleg banki ügyek intézésére) és médiafogyasztásra használja a gépet, akkor a Linux is tökéletesen meg fog felelni.

Játszani nem hiszem, hogy akarna ezen a gépen, - programindító ikonok meg ugyanúgy működnek minden rendszerben.


Ha szeret barkácsolni, akkor csak előnyére válik a Linux.


Egyébként az XP is megfelel.

Ne kattintson ismeretlen feladójú és nyelvű üzenetekre, akkor nem lesz semmi baj.

A népszerű böngészők is jól használhatók rajta, - legfeljebb nem a legújabb verziók.


Esetleg Windows 7 esetén a kékhalálok részleteinek is utánanéznék:

[link]

Hátha csak valamelyik driver okozza, és elég lehet ha frissíted.

2017. dec. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én tennék egy próbát a Linuxszal mindenképp. A Mint 18.3-at tudom javasolni, abból is a MATE, vagy XFCE verziót. Nagyon felhasználóbarát, jól bánik az erőforrásokkal, és elég népszerű, jól támogatott rendszer. Emellett a Linux elterjedtsége okán lényegesen kevesebb vírus készül rá, és ami azt illeti, ezeket is inkább szerverek támadására készítik, mintsem az átlag felhasználók ellen.


Szintén egy rokonom által van tapasztalatom ez ügyben, neki bevált a Mint. A lényeg az, hogy csak egyszer kelljen kitapasztalnia, mi-merre található, és hogyan működik. Utána már menni fog neki.

2017. dec. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elképzelés jó, csak teljesen hibás.
2017. dec. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az Android nem olyan, mint a Windows, hogy kiadják 1 csomagban, aztán felmászik mindenre. Hanem egy alap linux kernel felett fut platformfüggetlen felhasználói felületként. A kernelt az adott androidos eszköz gyártója állítja össze, értelemszerűen a GPU driver is bele van fordítva. De mivel platformfüggetlen, ezért eléggé erőforrásigényes, nem épp a leghatékonyabb módja a szegény pentium M hasznosításának.


Én azt mondom, inkább derítsd ki, mi miatt kékhalálozott a win7. Simán lehet valami hardverhiba a háttérben. Talán épp a videokártya, ha a Win8.1 eldöcögött vele szabvány VGA módban.

2017. dec. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 GB-vel szépen elkocog a Windows7 Home Premium, ha nem akar a gazdája játszani.

Itt van a leírás, hogyan derítheted ki, mi okozza a kékhalált, hogyan lehet kijavítani? Valószínűleg valamelyik driver lehet hibás, 90%-ban az a felelős ezért.

[link]

2017. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!