Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell a mobiltelefont...

Hogyan kell a mobiltelefont meghajtóként használni?

Figyelt kérdés

Üdv!

A problémám az lenne, hogy a mobiltelefonom ( jelen esetben iphone bár ez a kérdésre vonatkozóan mindegy ) ha csatlakoztatom az asztali géphez, akkor felismeri ugyan de nem meghajtóként így azt csak adathordozóként tudom használni.

Hogyen tudom úgy csatlakoztatni, hogy úgy érzékelje a gép mint egy külön winyót? Lehetséges egyáltalán?

Köszönöm a válaszokat!


2017. dec. 25. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy ez egy iPhone, a kérdé szempontjából ROHADTUL nem mindegy.
2018. jan. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:D istenem...
2018. febr. 2. 17:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Androidos Samsung esetében működik USB-vel, de azoknak a szoftverében benne van a KIES. Ezzel látja egymást a Windows és a Samsungos android.
2018. febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem telefon sd tárát akarod rendszertelepítésre használni???


Amennyiben igen a válasz:


Legegyszerűbb, ha az sd kártyát kiveszed a telefonból, és lementesz róla minden adatot. Majd a rufus programmal formázod/iso-ból felrakatod vele a rendszert(linux, windows... ). A telefonba visszarakva, ha a gépbe bedugod, elméletileg tudnia kell róla bootolni...


Ha van a telepítendő gépen kártyaolvasó akkor oda helyezed, onnan is elindul a telepítés

Az iphone tudomásom szerint nincs erre felkészítve, de androidos telefonok jó része már tudja (tapasztalat, egy régebbi telefonommal már csináltam ilyet , doogee x5).


A rufus program pen-drive-ra is tud rendszert tenni, egyszerűbb megoldás, mint a telefont használni.... a linux alapnak elég 2 gigás tárhely, a windowshoz kell 4-8 gigás pendrive.


Amennyiben live rendszer akarsz telepíteni rá, amit a pc-be dugva indíthatsz, készülj fel, hogy nagyon lassú lesz a telefonos megoldás.


Inkább pendrive-ot használj, jobban megéri....

2018. febr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért írtam bele hogy iphone mert annak nincs sd kártyája. Más ötlet?
2018. márc. 8. 10:05
 6/6 anonim ***** válasza:

:-)


Azért adtam azt a választ (3 kérdőjellel, és "amennyiben igen a válasz"-t) , mert szerinted mindegy, hogy iphone vagy nem. Ha te hülyére veszed az embert, vissza is fogod kapni.


:-)


Nem mindegy... Az iphone tára nem módosítható, mint tudod, mert le is írtad (csak adathordozóként tudod használni).


Amit leírtam az normális telefonra vonatkozott, nem egy felhasználót akadályozó IO-s szoftverrel rendelkező, de amúgy korrekt hardverrel rendelkező telefonra.


A vodafone-nál 9990 Ft.-ért már veszel egy vodafone smart 7-et, amivel a fentebb leírtakat meg tudod csinálni.

Vagy ennyiért egy nagyobb pendrive-ot.....


"Más ötlet?"


Ahogy elnéztem senkinek sem volt jobb ötlete február 27.-e óta..... Használd az enyémet, vagy kérj meg egy ismerőst, aki ért hozzá.....


Nem leszólni, gondolkodni.

2018. márc. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!