Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fényképszerkesztő?

Fényképszerkesztő?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Sok helyen láttam olyan képeket amik úgy voltak megszerkesztve hogy egy adott dolog éles volt és a többi pedig homályos. És nem egy adott vonalon hanem szépen meg volt rajzolva a dolog körvonala mentén. Tudnátok nekem segíteni hogy melyik alkalmazással csinálják ezt?

2017. dec. 28. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Pl. Gimp vagy Adobe Photoshop
2017. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezeket a képeket általában nem utómunkával készítik, hanem eleve így fotózzák. Nyitott rekesszel, nagyon kicsi mélységélességgel a háttér teljesen homályos lesz, a téma pedig éles. Bár nyilván utólag is meg lehet csinálni az említett képszerkesztőkben. De profi fotósok már eleve így készítik el a képet.
2017. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezeket már próbáltam de nem sikerült 😔 De azért köszönöm ☺
2017. dec. 28. 22:52
 4/4 tabaki ***** válasza:

Azért azt is elmesélhetnéd, hogyan próbáltad, mert valószínűleg nem jól.


Gimpben: Körbejelölöd a figurát (mondjuk lasszóval), utána megfordítod a kijelölést (Ctrl + i), és a Szűrők menü Elmosás pontjára kattintva kiválasztasz egy rokonszenves típust (pl Gauss-elmosás).

De megteheted, hogy a körbejelölt figurát kimásolod (Ctrl + c), és új rétegre behozod (pl. Szerkesztés → Beillesztés másként... → Új réteg), utána az alsó réteget elhomályosítod a fenti módon.


Photoshopban (meg a legtöbb egyéb képszerkesztőben) ugyanígy megy, csak esetleg más megnevezésekkel.


Igényesebb munkára használhatsz maszkolást is, ennek az elmesélését most nem vállalom, leszel szíves magad rákeresni, hogy mi fán terem.

2017. dec. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!