Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan készítik a zenei...

Hogyan készítik a zenei montázsokat előre felvett hangokból, pl. állathangokból? Van erre speciális szoftver, ami automatizálja a folyamatot?

2017. dec. 28. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Adott az alábbi videó:

https://www.youtube.com/watch?v=hO6G8jxV-YU

ebből némi zajszűrés után kivágnak egy részt és kapnak mondjuk ilyesmit:

https://vocaroo(pont)com/i/s1D46NgXuJOC

majd betöltik bármilyen zeneszerkesztő programba, ahol az egyes hangszerek hangjait hangminták (sample) alkotják.


Ilyet már az 1979-es Fairlight CMI-je

[link]

is tudott, a 90-es években a trackerekkel lehetett ilyet csinálni:

[link]


de mostanság bármelyik zeneszerkesztő szoftverben - Sunvox, LMMS, Fruity Studio,... - van sampler


Itt egy gyorsan összecsapott példa, amit Sunvoxban

[link]

készítettem el:

https://vocaroo(pont)com/i/s1PQu7UKkCSG


Ezek után a videóból egy videoszerkesztőben kivágják azt a részt, ahol a kutya ugat, majd a zenebeli "kutya" ugatásának ütemére időzítik azt.

2017. dec. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, eddig hasznos volt a válasz. :) Tehát utánanézve az említett dolgoknak - ha jól értem - a sampler feladata lehet az is, hogy ha csak egy hangot adunk meg, akkor azt különböző hangmagasságokba emelve létrehozza azt a skálát, amivel le lehet játszani a zenét.


Ha egy ismert zenei darabot akarok reprodukálni, de nem akarok kézzel játszani, akkor a következő lépés az lenne, hogy betöltöm a zenét, amit kutyahangokba át akarok fordítani és valamivel összeillesztem a skála kutyahangjait a zenével. Ilyen esetleg létezik?

2017. dec. 29. 01:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Ehhez szükséged lesz a zenedarab digitális kottájára - alkalmasint egy .mid MIDI-fájlra (a neten sok zenének megtalálható). Ezt bármelyik zeneszerkesztő be tudja importálni.


Ha nem találnád meg akkor egy beszkennelt kotta is segíthet. Ha az sincs, akkor a füledre kell hagyatkozni.


Ha nem lenne MIDI(/zongora)-billentyűzeted, a zeneszerkesztő programok jó része MIDI-billentyűzet nélkül, szimpla PC-s billentyűzetről is fogadják a hangokat:

* [link]

* [link]

vagy ha nem fogadnák, akkor is lehet a MIDI-billentyűzetet emulálni:

* [link]

2017. dec. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aham, értem. Szerintem ha nincs MIDI kotta, akkor az eredeti zenéből is elő lehet állítani ezt a fájlt, vagy legalábbis hirtelen rákeresve találtam rá leírásokat: [link]


Tehát akkor tekinthetem úgy, hogy ezt az egészet lehetne automatizálni egy szoftverben, csak még fel kell találni ezt.


Köszönöm a segítséget!

2017. dec. 29. 04:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha nincs MIDI-kotta, akkor vagy kottából vagy hallás/kísérletezés alapján érdemesebb feljátszani, bepötyögni. Ezek a MP3/wave -> MIDI-átalakítók nem vezetnek sokszor eredményre: egy komplex, összekevert hangfelvételben a sok felharmonikus miatt nehéz kiszűrni, hogy az melyik hangszerhez tartozik.
2017. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!