Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MacBook. Kinek érdemes vásárol...

MacBook. Kinek érdemes vásárolnia? Külföldön vagy itthon olcsóbb, mennyi, ha belföldön hol a legolcsóbb? Mennyivel/mivel tud többet, mint egy Windows? Mac OS X Snow Leopard alapból fent van rajta?

Figyelt kérdés
2010. jún. 3. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Annak érdemes, akinek sok a pénze, és nem tudja mire költeni.Egy ilyen nem vmi jó. Nem lehet rá tenni normális játékokat, csak mindenféle szarral. Ja, és windowst se lehet rá tenni. Ha nagyon os leopardot akarsz, akkor is, egy másik leptopot ha megveszel, azon megy(nekem fujitsu siemens c1110)
2010. jún. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előzőnek: nem ismered a Macet, sztem még nem is volt a kezedben.


Windowst lehet rá telepíteni BootCamppel. Driverek is vanak hozzá, csak be kell rakni az OSX telepítőjét, arról egy klikk, és feltelepül minden. Utána bootolásnál Alt, majd kiválasztod a kívánt partíciót.


Amúgy ha veszel Macet, először nézz szét a www.apple.com -on a konfigurációk és az árak ügyében. Utána keresel egy Apple store-t, és érdeklődsz. A Westendben van is egy.


Szerintem nem lesz nagy árkülönbség. Amúgy, ha itthon rendeled, akkor pontosan ugyanazon előnyeid lesznek meg, mint más gyártók esetében (garancia, lokalizáció, stb). Szerintem ha olyan 20k az árkülönbség, simán itthonról vedd meg.


Használtam minden létező OS-t már, és úgy gondolom, hogy a MacOS-ben egy csomó dolog parasztvakítás. Az igaz, hogy stabilabb és talán dizájnosabb is, mint egy Win, de ez attól függ, ki használja. Az egyi haveromnak nagyon jól működik, a másiknak meg állandóan kiakad. Ha multimédiára veszel gépet, akkor a Mac jó választás. Szerintem egyenrangú partner lehet a Windowssal, de multimédiában megelőzi.


A Machez alapból megkapod a legújabb MacOSX telepítőjét, amely, ha megsérül, díjmentesen cserélik. Ugyanazok a programok léteznek Macre, mint Windowsra. Pl. iLife - Windows Live, iWork - MS Office, stb. Van a MacOS-ben integrált fejlesztőeszköz is, mely rengeteg programnyelvet ismer (ha progolni szeretnél). Játékra meg inkább Windowst használj (arra több játék van, meg torrenten is gyakoribbak a wines játékok). Ha szeretnéd buherálni egy picit a rendszert, szerintem arra a MacOS nem éppen alkalmas.


Amúgy ha most fogsz először macet használni, akkor jobb ha vétel előtt kipróbálod, más, mint egy Windowsos PC. Azért vannak kiállítva az Apple storeokban a gépek.


Hardveresen szerintem kifogástalan a cucc.


Ezek az én tapasztalataim, lehet, hogy te nem így látod/így fogod látni. Én azt mondom, ha olyan 200k fölött veszel gépet, nézz szét az Apple háza táján is.

2010. jún. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utána fogok járni.
2010. jún. 6. 19:56
 4/5 anonim ***** válasza:
store.apple.com/us ott a legolcsóbb(amerikából hozzák, de ingyen)
2011. jan. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sajt vagyok hello válasza:

kedves harmadik válaszoló!


az apple store nem szállít magyarországra.

ha megnézed a "help" menüpont alatt található "shipping & delivery" témakör "shipping restrictions" részét , világosan leírják , hogy sajnos nem áll módjukban az Apple Store U.S.-hez beérkezett rendeléseket az 50 tagállam és a hivatalosan bejegyzett fennhatósági területek határain kívül postázni. Még fel is ajánl egy linket , hogy meg tudd találni a legközelebbi hivatalos resellert.

szóval amerikából max. ebay-en rendelhetsz vagy ismerős behozza repülőn/hajón - akárhogy - magával és kifizeted utólag. Egyébként itthon érdemesebb megvenni és az árak is azonosak ha átváltod dollárról.

2011. aug. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!