Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van értelme 64 bites programok...

Van értelme 64 bites programokat telepíteni, ha nem, akkor hogy tudom 32 bitesként installálni, ha a telepítőben az x86 és x64 is megtalálható?

Figyelt kérdés

Pár hónapja van 64 bites Windows telepítve, viszont pár programnál, mint például Photoshop, Total Commander, azzal szembesültem, hogy egyes kiegészítők csak 32 bites programokkal futnak. Végül sikerült találnom újabb kiegészítőt, ami támogatja a 64 bitet vagy más alternatívát helyette.


Arra gondoltam, hogy csak 32 bites programokat telepítek, hogy a későbbiekben ezt a problémát elkerüljem. Kivéve ahol megköveteli a program, mint az ESET is, hogy csak 64 biteset enged, x64 rendszerre.


Van értelme 64 biteset telepíteni, vagy elég a 32 bites is mindenből, amiből engedi a program?


Ha egy telepítőbe van a 32 és 64 bites változat, akkor hogy tudom elérni, hogy a 32 biteset telepítse? Csak simán install-nál kiválasztom a Program Files (x86) mappát és tudni fogja, hogy 32 bitesként akarom feltenni, vagy mindenféleképpen 64 biteset telepíti, mert a rendszer is x64-es?


2018. jan. 1. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt telepíti, amelyiket kiválasztod. Ez a te dolgod.
2018. jan. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát, ha telepítésnél hagyom alapon Program Files-t akkor 64 bites rakja fel, ha megváltoztatom, hogy Program Files (x86), akkor 32 bitest telepíti? (Természetesen csak akkor, ha mint a kettő verzió megtalálható a teleptőben.)
2018. jan. 1. 20:49
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nincs értelme 32 bitest telepíteni, ha van 64.
2018. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 CspCsj ***** válasza:

Google első találat Photoshop-ra:

[link]


Megj.:

Van értelme 32 bites verziót feltenni, ha a használni kívánt kiegészítők csak a 32 bitessel kompatibilisek.

2018. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van 32 bites Photoshop-om, nem azt nem találtam, hanem egyes régebbi kiegészítők csak 32 biteshez voltak.


Ezért érdekel, hogy van-e értelme 64 bites programokat telepíteni, miben jobb, mint a 32 bites?

2018. jan. 1. 23:54
 6/7 CspCsj ***** válasza:

Próbálj végigfutni ezen a leíráson:

[link]


Van benne pro- és kontra rész:

[link] #Pro_%C3%A9s_kontra_%C3%A9rvek

2018. jan. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elolvastam.
2018. jan. 2. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!