Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kérem, valaki segítene nekem?

Kérem, valaki segítene nekem?

Figyelt kérdés

Nos, megpróbálom röviden leírni. Ugye a windows 10-nek is van egy olyan funkciója, hogy a gép alaphelyzetbe állítása. Én ezt ma meg is tettem, minden rendben volt, tökéletesen letisztultan működött a rendszer. Leszedtem a ccleaner tisztitóprogramot, amivel töröltem a windows.old mappa tartalmának nagy részét (több mint 120 GB-ot), mivel a neten mindenhol azt tanácsolták, hogy ezzel fel lehet szabadítani plusz helyet. Miután végzett a ccleaner azt vettem észre, hogy a rendszer bizonyos funkciói nem működnek. Ebből ugye nyilván arra következtettem, hogy létfontosságú fájlokat töröltem. Leállítottam a gépet és bedobta a kék képernyős hibát,tudjátok, amikor "a windows hibába ütközött és újra fog indulni" szöveget írja ki és egy szomorú szmájli. A gép azóta sem tud normálisan elindulni, állandóan bedobja ezt a hibát.


Tudom, hogy hülyeséget csináltam, nem kellett volna, de nagyon megköszönném, ha valaki tudna ebben segíteni.



2018. jan. 2. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Hello.Nem vagyok 1 pc guru de úgytudom a "windows.old mappa"az akkor jön létre ha 1 újabb op rendszert raksz fel és ez a régi rendszered de abszolút nem működik és lehet h semmi köze a kékhalálnak hozzá.(de lehet rosszul tudom) Minden esetre ha tudod rakd vissza 1 korábbi időpontra a rendszert.
2018. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy el se lehet indítabi a rendszert, mert a kékhaláloknàl újraindítja.
2018. jan. 2. 20:54
 3/6 CspCsj ***** válasza:

1.

Kékhalálnál elvileg kiír egy konkrétabb hibaüzenetet is.

Nálad mi szerepel?

Itt pl. FAULTY HARDWARE CORRUPTED PAGE:

[link]

Ez alapján talán meg lehet találni a hiba forrását.


2.

Végső esetben egy működő számítógépen készíts Windows 10-es telepítőt DVD-re vagy pendrive-ra:

[link]

Pendrive-hoz nem kell más, DVD-nél viszont kell külön program, ami lemezre írja a letöltött ISO fájlt, pl.:

[link]

vagy

[link]


Telepítésről meg sok leírás és videó van, ha elakadnál: [link]

2018. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Igen, valóban ez nem kék halál,hanem ez a kék képernyős hiba. Hát akkor pendriveról rakom újra a gépet.
2018. jan. 3. 06:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi az isten
2018. jan. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyen volt velem is.. friss win 10, s windows.old mappa... nosza ccleaner download, windows.old mappa torles.. win10 rip... rakhattam ujra... legkozelebb is ezt csinalta, s ugyhagytam. Magatol eltunt.. (Persze nekem nem 120 gbs volt)
2018. jan. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!