Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok olyan Bitcoin bányász...

Tudtok olyan Bitcoin bányász programot ami?

Figyelt kérdés

Tudtok olyan Bitcoin bányász programot ahol:

-nem "miningpool"-ba bányászok

-be lehet állítani hogy mien hardvereket használjon:

-GPU

-CPU

-És ilyen ( [link] bányászokat

-ezeket mennyire használja (Hogy nyáron esetleg ne süssön meg)

-ha kilépek ne vesszen el a már kibányászott Satoshi

-mutassa a jelenlegi bányászasi sebességet


Tudom ,hogy nagyon sokat várok el, de szeretnék minél több mindent én beállítani/testreszabni ,hogy Pl.: amikor játszani is szeretnék bányászat mellett a gépen akkor a CPU és GPU-s bányászatot leállíthassam.


UI.: Az sem hátrány ha a program tényleg kifizet ,mert volt már pár esetem olyannal ahol fölöslegesen ment a gép ,ugyanis lényegében "ellopta" a program azt amit bányásztam. :D



2018. jan. 3. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez egy mezei gép ami bányászna? Mert még a linkelt eszközzel sem éri meg Magyarországon csinálni (2017-től már máshol sem), csak külön kiépített célgéppel vagy erre gyártott célhardverrel. Ez viszont milliós nagyságrendű összegbe kerül hogy belátható időn belül kitermeljen annyit hogy végül nyereségbe forduljon. Különben amit csinálsz a gépeddel az csak felesleges ölés meg a villanyóra pörgetése, soha nem jössz ki nullára vele. Ezek a pár tízezer forintos bányászkütyük sem jók semmire, amikkel valamit kezdeni lehet azok legalább félmilliós direkt mining-hardverek (ha nem GPU-t akarsz használni). A CPU-val való bányászat már évek óta hatástalan, annyira minimális teljesítményt ad.
2018. jan. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az olcsó villany nem probléma(Nem lopás). A tervem hogy a CPU ,GPU meg pár olyan bányászt egyszerre futtatok. Nem akarok belőle megélni csak suli mellé egy kis pénzt csinálni. Havi 10000 Ft már bőven elég lenne de ahogy nézegettem több is összejön.

Amivel a bányászatot tervezem:

CPU: Intel I5 4460

GPU: MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti

A minerről még nem döntöttem.

2018. jan. 3. 20:31
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezekkel a pici bányászokkal azért is szimpatizálok mert nem kell őket annyira hűteni, áramot sem nagyon fogyasztanak, de azért a tudásuk nem rossz.
2018. jan. 3. 20:38
 4/11 anonim ***** válasza:

Itt egy kalkulátor a linkelt USB miner adatai alapján, a maximális teljesítményét megadva:

[link]


Ez nem termel profitot.

2018. jan. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a linkelt cucc kb. 2 gh-t tud ..ha 5 watt fogyasztása van, 100db kb. 0,4 usd-t hoz egy nap( ha marad az 5 watt ..és nem 5X100 watt)


[link]

2018. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 2*Sü ***** válasza:

Tegyük fel, hogy valamilyen oknál fogva ingyen van az áram. A profitod akkor is havi 0,15 dollár (kb. 38 forint) lenne egyetlen ilyen USB-s kütyüvel. Tekintve hogy a cucc 105 dollárba kerül, az ingyenes áram mellett is több mint 60 év lenne a megtérülési idő, és akkor nem számoltunk azzal, hogy a hash ráta folyamatosan növekszik.


Ahhoz, hogy 10 000 Ft-hoz (38,9 dollár) juss havonta, 260 darab ilyen kis kütyüt kellene venned, aminek az összköltsége 27 300 dollár, azaz 7 millió forint lenne…


Erről lemaradtál. Régen elmúltak már azok az idők, mikor egy átlag user otthoni körülmények között jelentős bevételre tudna szert tenni bitcoin bányászatból, úgy, hogy az ehhez szükséges eszközök viszonylag hamar megtérüljenek. Esetleg egy induló altcoinnal lehet próbálkozni, de ott meg ugye megvan a rizikó, hogy mire kivennéd a profitot, addigra az altcoin már rég befuccsolt.

2018. jan. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet ,hagy akkor inkább GPU-kkal fogom csinálni. Az azért ad. Most is (bár a proci is dolgozik) 24 óráért 500 ft-ot kapok. Csak azért örültem volna ha az USB-s miner bejön mert nem termel annyi meleget.
2018. jan. 4. 06:59
 8/11 anonim ***** válasza:
vagy altcoint bányássz
2018. jan. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mostanában sokat olvasni ról, ahogy nem éri meg, nem hozza vissza az árát stb... Hozzánemértő buta emberek kijelentése aki nem/rosszul csinálta, vagy meg se próbálta... ne halgass rá.

Az tény, hogy procival bányászni nincs értleme. Egy brutál Ryzen 1700-al ami 8 mag 16 szálon kb havi szinten hoz 40$-t, ami semmi ahhoz képest hogy 7/24-be fut.

Amit tudok ajánlani: whattomine.com beírod hogy mid van, és kiírja, hogy ezzel kb mit lehet elérni.


Nekem 2 darab 1080 TI van, ami egyessével termel nekem naonta 8-10 dollást (Nicehash) és Bitcoinban fizet ki.

Ha kicst Matekozunk, akkor az átlagban havi 270 $ - kb 70 ezer. Tehát az 1 darab 1080 ti hoz 4 hónap alatt 280-ezret, amivel kitermelte az árát.

Ahogy nézem egy 1050 TI-vel kb napi 1,8-2,2 $ körül lehet keresni, ez havi kb 13-15 ezer Ft. Nicehash-t tudom ajánlani, annak ellenére, hogy nemrég megkopaszították, most már jó a biztonság. A meglévő 12 altcoinbból mingi azt bányássza ami a legjövedelmezőbb számora, és Bitcoinban fizet ki.


ÉS azoknak akik szerinte nem nyereséges: 1 darab 1080 ti eszik nekem kb havi 4000 Ft, ami nem valami sok... 2017 nyarán vettem egy káryát, a megtermelt pénzből most vettem meg a 3. kértyét... tehát fél év alatt hozott kb 2*270ezret, ami nem rosz azt nézve, hogy a befektetésem kb 320 ezer volt.

2018. jan. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi ,megnéztem a Nicehast és tetszik. Most csak azt nem tudom ,hogy ZCash-t vagy Bitcoint bányásszak. A ZCash-t könnyebb bányászni és találtam egy oldalt ami átváltaná nekem Bitcoinba, de megéri-e kockáztatni ,hogy a ZCash összeomlik és semmit sem fog érni. Ebben mi a véleményed?
2018. jan. 5. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!