Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy vektoros (pl. eps kiterjes...

Egy vektoros (pl. eps kiterjeszésű) képgyűjteményből hogy lehet csak egy db (pl. keretet, feliratot) használni?

Figyelt kérdés

Letöltöttem egy .eps kiterjesztésű képkeretgyűjteményt, amikor viszont megnyitom Universal View-errel, az egész oldalon jelenik meg és nem szétszedhető formában. Az a cél, hogy pl. word-ben (akár Photoshop-ban) dolgozhassak vele egy bizonyos keretet kiválasztva és írni tudjak bele. Hogy oldható meg? Csatolok egy képet, mire gondolok: [link]

Köszönöm!



2018. jan. 7. 15:45
 1/7 tabaki ***** válasza:
Gondolom, a Photoshopban is szétszedheted, egyébként vélhetőleg az Inkscape is tudja. Ha az igazira adtál volna linket, talán már meg is kaptad volna valamelyik kollégától.
2018. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Azért nem adtam meg linket, ahonnan én letöltöttem, mert úgy gondoltam nem lenne etikus, ha más dolgozna helyettem a szétboncolgatáson, mert akkor meg azért kapok letolást :) No és sok-sok egyéb letöltött dolog várakozik rá, hogy használhatót készítsek belőlük, de még abban sem voltam biztos, hogy egyáltalán az ilyen csokorba szedett gyűjteményeket szét lehet -e szedni. Nézegettem én olyasmit, hogyan lehet egyes programokkal dolgozni velük, de az eredeti kérdésemről nem láttam kézzel foghatót, mi a helyzet, ha így egyben lehet csak letölteni.

Azért belinkelem a kérdéses oldalt:

[link]

2018. jan. 7. 21:47
 3/7 tabaki ***** válasza:
Elég, ha csak a kereteket rakom, .eps fájlokba?
2018. jan. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, amennyiben megtennéd, szuper volna! Lényeg, hogy tetszőlegesem bele tudjak írni. S ha lenne időd, nagyjából ismertetnéd a mikéntjét, hogyan érted el a célt?
2018. jan. 7. 22:22
 5/7 tabaki ***** válasza:

Először mindenesetre nézd meg, hogy tudsz-e ezekkel kezdeni valamit:

[link]


Mivel vektoros formátumban vannak, elvileg korlátlanul nagyíthatók, de nem tudom, hogy pl. a Word ezt képes-e kezelni. LibreOffice-ban -- legalábbis a képernyőn -- pixelesedik nagyításkor, tehát úgy tűnik, a program létrehoz egy pixelmásolatot, és azt használja. A Photoshop valószínűleg tudja használni. Mindenesetre, ha szükséges, én is fel tudom neked nagyítani az eredeti, meglehetősen aprócska méretet.


A módszerről:

Én Inkscape-ben dolgoztam. Beolvasás után az egy csoportba rakott képeket Shift+Ctrl+G-vel szétbontottam, azután az összetartozó elemeket Shifttel egybejelölve, Ctrl+G-vel külön-külön csoportokba raktam. Egy-egy csoportot átmásoltam egy új dokumentumba, beállítottam a laphatárokat, és elmentettem őket két formátumban.


Az eddigiekből nem derült ki a számomra, hogy tulajdonképpen hogyan használnád a kereteket. Ha egyszerűen csak valami képet akarsz, amelyiken egy keretben lévő felirat van, azt némi gyakorlattal nagyon egyszerűen és kényelmesen megszerkesztheted az általam is használt ingyenes Inkscape programban:

[link]

Ennek saját formátuma az SVG, amely tulajdonképpen egy szöveges leíró-szabvány. Hagyományosan továbbszerkeszthető PNG formátumú képet exportálással nyerhetsz belőle. Az Inkscape alapesetben egy-két aprósággal megtoldja a szabványt, ezért mentéskor a szigorúbb „sima” SVG-t alkalmaztam, hogy hátha a PS is olvassa, és annyival is kevesebb esetleges probléma adódjon.

Az Inkscape professzionális megfelelője egyébként az Adobe Illustrator vagy a CorelDraw, ha esetleg megvan valamelyik használd azt. Tudomásom szerint mindkettő képes vektorosan fogadni mind az EPS, mind az SVG formátumot, természetesen a szétbontást-csoportosítást is megcsinálhatod velük.

2018. jan. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Neked a fáradozást! Az .svg fájlok Ink Scape-pel tökéletesen megjeleníthetők egyenként. Csúcsszuper a leírásod is, a többi gyűjteményemmel próbálkozom így a későbbiekben. Nagyon köszönöm mégegyszer!
2018. jan. 8. 18:45
 7/7 A kérdező kommentje:

Ó, arra elfelejtettem válaszolni, hogy lényegében egy "krétával táblán megjeleníthető szöveg és kép" (angolul ezt mind a chalkboard-szóval tudnám leírni) amit én szerkesztek a cél. Tehát pl. az általad külön fájlba konvertált keretbe írni címként, aztán mindenféle chalkboard-fonttal készíteni igényes menüt speckó háttérrel pl.

Erre gondolok példaként: [link]

2018. jan. 8. 18:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!