Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 - rettenetes...

Scofield007 kérdése:

Windows 10 - rettenetes memória-használat - mitől van?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapban arra lettem figyelmes, alapjáraton működtetve a rendszer egy idő után abnormálisan magas memória-használatot mutat. Semmi nem fut a háttérben, egyszerű netezést követően 16GB ramból a "semmi" megeszik 13,8GB-ot.


Feladatkezelő - Részletek fül alatt a MsMPEng.exe az ami memóriából a legtöbbet használja, de az is csak 100MB-körüli értéket mutat.


Defender fut alapból. Malwarebytes lefuttatva. AVG-vel szintén. Egyik sem talált semmit.


Tegnap lett frissítve a legfrissebb Update-el.


Mégis mi az ami annyira eszi a memóriát?



2018. jan. 21. 11:02
 1/8 A kérdező kommentje:

Egy kép róla:


[link]

2018. jan. 21. 11:13
 2/8 anonim ***** válasza:
A frissítésen kívül van-e bármi, ami új a gépeden a frissítés telepítése óta? Mert akkor lehet az használ ennyit. Nálam is a legújabb verzió van fent minden frissítéssel telepítve és feleannyi ram-om van, mint neked, azaz 8GB. Nálam minden jól működik, alap helyzetben 21-25%, LoL-böngésző mellett pedig max 41-45% körül alakul. Csakúgy, mint eddig az 1 éves win10 használat óta. Ami talán segíthet az egy rendszervisszaállítás.
2018. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Teljesen normális működés. Az utóbbi években a többmagos processzorok és a bőséges memóriamennyiség elterjedésével megváltozott az oprendszerek memóriakezelési stratégiája. Többet között előre betöltik vagy a memóriában hagyják (néha enyhén tömörítve) a gyakran használt programokat, hogy ha ismét kell, akkor gyorsabban betöltődjön a lassú merevlemez helyett. A nem használt memória kárba veszett memória, ez ma az uralkodó felfogás.


Nem kell aggódni, amint fogytán van, át fogja adni a programoknak.

2018. jan. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ez a felfogás nekem új.

Legeslegelőször akkor lett érdekes a dolog, amikor Photoshop CC elindítását követően kaptam egy egészen csinos sárga felkiáltójeles-háromszöges ablakot, hogy nincs elegendő memória, szabadítsak fel.

Oké, akkor nem csináltam belőle ügyet.


Aztán rá pár nappal rendes rendszer indítás, Forza Horizon 3 gameplay - csicsás üzenet, elfogyott a memória. Aztán szép sorban: BF4-nél, BF1-nél, stb...


Reggeltől tartottam egy nagy pucolást a vezérlőpultban, minden olyat töröltem, amit az elmúlt 3 hónapban telepítettem.


Sajnos mindig csak az újraindítás segít. Rendszerindítást követően indul 2,7GB-al, aztán (eddigi megfigyelések alapján) percenként adagolja neki 0.1GB-okat. Ebből következik, hogy laza másfél órán belül elfogy a memória.

2018. jan. 21. 12:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Futtass le online scannert, lehet ott valami lapuló trójai is. Vagy pedig a Ccleanert, mert a böngészők horror mennyiségű netes szemetet gyűjtenek be.
2018. jan. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2018. jan. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#3 lehet van igazság abban, amit állítasz. Attól még, ha a programok/játékok sorra korlátozódnak le vagy állnak le a kevés RAM miatt, nem segít ez a felfogás. Egyébként is, én szinte biztos vagyok benne, hogy működés közben a számítógép nem ezt az elvet követi. Ezt az állítást 1 éves win10 tapasztalatokra alapozom, de az előző rendszereknél sem vettem észre hasonló memóriakezelési módszert. Ha egyszer bezárod az adott programot az be is zárul, nem marad benne a memóriában. Az pedig egyáltalán nem normális működés, hogy percenként 0.1GB-al növekszik a memória használat. Vagyis de, normális, de csak akkor, ha tudod mi az a szolgáltatás, ami így megnöveli a memória használatot.
2018. jan. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És igen, még egy gondolat. Az alkalmazások hibaüzenetei a RAM hiányával kapcsolatban nem arra utalnak, hogy itt a rendszer automatikusan oszt majd ki nekik memóriát. A legegyszerűbb, és egyben macerásabb megoldás a reinstall. Ha lehet clean install, C formáz, újrarak és kész. Nem azt mondom, hogy nincs más út, csak azt, hogy ez mindig beválik. Visszalakni már nem nehéz.

Nézz rá a process explorer nevű programmal is a futó folyamatokra, hátha megtalálod a bűnöst. [link] - itt is volna, innen tudod leszedni.

2018. jan. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!