Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lesz hírtelen 1 GB...

Miért lesz hírtelen 1 GB helyből 50 MB?

Figyelt kérdés

Bizonyos programok megnyitásánál fordul elő, hogy a C: meghajtón a meglévő 1 GB lemegy körülbelül 30-50 MB-ra.

Általában a Photoshopnál érzékeltem ezt.

De van mikor csak úgy magától.

CCleanert is próbáltam már, kitakarítani a gépet, de semmi.

Esetleg telepítsem újra a gépet vagy van rá valami megoldás?



2018. jan. 25. 11:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk az 1 GB sem sok, persze régen én is elvoltam egy 4 GB-os winyóval, és simán elfutott rajta a Win 98 meg a Tomb Raider, de változnak az idők, ma már ennyit a Chrome pár napa alatt telepakol. :)


Ajánlatos újragondolni a rendszerpartíció méretét, és akár utólag, akár újratelepítéssel módosítani, vagy a telepített programokat másik partícióra újratelepíteni.

2018. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mert a photoshop működés közben tömörítetlen képekkel dolgozik, amik jelentősen több helyet foglalnak mint az általánosan használt veszteségesen tömörítettek. A rétegek már csak külön bónusz.
2018. jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az ssd 60 gigás csak annyi a szabad hely :D
2018. jan. 25. 12:19
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt a programoknak van saját könyvtáruk,ahova előszeretettel pakolnak ideiglenes állományokat.

Másrészt maga az operációs rendszer is használ gyorsítótárat, virtuális memóriát.


Ha van más meghajtó a merevlemezen, több részre van particionálva, és azokon több szabad hely van, akkor azokból "le lehet csípni" egy kis darabot és hozzá lehet adni a C: meghajtóhoz.


Erre ott van például a Gparted nevű, Linuxos, grafikus felületű program,aminek van CD-ről/USB-ről indítható változata is (de sok Linuxos Live CD tartozéka):

[link]

2018. jan. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem annó megvolt a Photoshop, és akkor nem csinálta ezt, igazából véletlen törlésre került, és miután újra raktam azóta ilyen.
2018. jan. 25. 12:21
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor nem ártana kicsit átnézni azt a meghajtót, mert nálam is fenn van egy csomó program, mégis megmaradt majdnem a fele hely.
2018. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Semmi érdekes nincs rajta, csak az alapok.

A többit a D meghajtóra telepítem mert az 1 TB-os.

2018. jan. 25. 12:25
 8/13 tabaki ***** válasza:

Azért legalább a memória méretét közölhetted volna... Nem értek hozzá, de azt gondolnám, ha az is olyan impozáns méretű, mint a vinyód, akkor bármikor szükség lehet egy akkora lapozófájlra, ami megeszi azt az kis serclit.

Egy gigán meg már nem nagyon van mit takarítani, halottnak a szenteltvíz. Nagyobb tárhely kell.

2018. jan. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 tabaki ***** válasza:
Bocs, mire beküldtem, már előbbre haladt a társalgás, sztornó.
2018. jan. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8 giga ram ketyeg a gépbe :D

akkor valószínűleg ebből egy újra rakás lesz.

Köszi szépen ;)

2018. jan. 25. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!