Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 10 alatt hogyan tudok...

Liszkai Attila kérdése:

Win 10 alatt hogyan tudok elvenni a D logikai meghajtóból pár GB-ot, és hozzárakni a C rendszerhez? A kötet zsugorítása, kiterjesztése nem működik mert csak a D meghajtóhoz engedi visszacsatolni.

Figyelt kérdés

2018. jan. 28. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a C elsődleges partíció (és ha azon van a rendszer, akkor alighanem az), akkor sehogy. Egy partíció fizikailag lefedi a merevlemez egy részét, azt nem teheted meg, hogy egy, a merevlemez teljesen más szegmensén található részre azt mondod, hogy "Mostantól ez is ehhez a partícióhoz tartozik". Ezek fizikailag egybefüggő területek, nem lehet csak úgy ide-oda dobálgatni őket.
2018. jan. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 belapus ***** válasza:

Vannak ingyenes particionáló szoftverek.

AOMEI Partition Assistant Standard ( magyarul is tud ), EaseUS Partition Master Free, MiniTool Partition Wizard Free Edition.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

2018. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni egy partíció kezelő szoftverrel. (pl MiniTool)

[link]


A D meghajtót lecsökkented annyival, amennyit a C-hez akarsz adni, majd a C-t kiterjeszted a keletkezett üres területre.

Nemegyszer csináltam már.

2018. jan. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1: Ha a két partíció nem egy meghajtón van akkor nem fog menni.


2: Az oprendszer beépített lemezkezelőjében csak annyi van, hogy kötet zsugorítása. Az nincs ott hogy melyik végén. Mert ha a "D" partíció végét veszi le akkor azt nem tudod hozzárakni a "C"-hez. Ez csak akkor lehet ha a "D" elejét kapod le de ezt e lemezkezelőben nem látom hogy meg lehetne adni.


Ekkor jön az egyéb partícionáló progi. Előttem is ajánlottak egyet és a minitool-t használom. Ott a "cswúszkát" tudod a partíció elején vagy végén húzni. Ebben az esetben a "D" elején kell leválasztani ahhoz, hogy a "C"-hez hozzáadd. Így mennie kéne.

2018. jan. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. a mini tool-t már próbáltam, jó is lett de kevés az angol tudásom és nem szeretném ha minden elszállna. visszafelé már egyszer működött, a C-ből csíptem le a D számára. Egyébként egy windows frissítés miatt van szükségem a helyre, mert valami 8 GB frissítés akar lejönni de nincs hely.
2018. jan. 28. 19:03
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül az AOMEI Partition Assistant Standard mellett döntöttem, pár perc alatt megcsinálta az átméretezést, már jönnek is le a windows frissítések amiktől már pár napja agyfaszt kaptam, hogy mindig feldobta a sikertelen telepítés ablakot. Egyébként mi ez a nagy 8 GB-os frissítés?
2018. jan. 28. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!