Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MIért nem tudok csatlakozni...

MIért nem tudok csatlakozni SQL serverhez?

Figyelt kérdés
letöltöttem a sql managment studio 2017 et szépen telepítettem is. Majd kezdeném a gyakorlást, megnyitom a connect to servert. Server type: Databas engine. Server name: na ide irtam már be mindent, amit találtam a neten free alatt, de semmihez nem enged csatlakozni. hiába nyitom meg a local groupsot vagy bármit üres mind. van valakinek ötlete?

2018. jan. 30. 17:57
 1/5 coopper ***** válasza:

Szia.


1. Az SQL szerverekhez az esetek többségében (99.9 %) csak localhoston keresztül lehet csatlakozni (ha a net felől lehetne az sql szerverekhez csatlakozni, az egy igen jelentős biztonsági kockázatot jelentene, mivel kitenné az sql szervert a támadásoknak).


2. Ha találsz olyan SQL szervert amihez csatlakozni is tudsz, ahhoz felhasználói név és jelszó is kell ami valószinűleg nem publikus.


3. Ha gyakorolni szeretnél akkor telepits fel valamilyen local hoston működő SQL szervert és azon gyakorolj.


PL. MySql-nek tökéletesen megfelel a Wamp vagy a xampp nevezetű program.


Sok sikert.

Üdv.

2018. jan. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia köszönöm letöltöttem a xamppot .

a xampp control panel v3.2.2. t

itt elindítottam az mysql elt. de nem találok semmilyen felületet, ahol tovább mehetnék

2018. jan. 31. 18:44
 3/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha a fut a control panel és azon el van inditva a MySql akkor két választásod van :


1. Webes felület ( http://localhost/phpmyadmin )


2. Valamilyen programmal csatlakozol a mysql szerverhez pl Mysql workbranch ( [link] ), ami valószinűleg valami hasonló program mint az sql managament studio 2017, de megpróbálhatod hogy az sql managament studio 2017-tel csatlakozol a mysql szerverhez localhost-on keresztül


Sok sikert.

üdv.

2018. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a localhoston vagyok már az adatbazisban gyakorlasban vannak a hibák, vagy Válasszuk ki az oldalsó menüben a KONYVTAR adatbázist, hogy a két táblát lássuk! A fenti menüsorban válasszuk a Több lenyíló listát és válasszuk a Tervező nézetet! Válasszuk ki a kapcsolat létrehozása ikont a felső ikonsorból, majd jelöljük ki először az OLVASOK.olvasojegy mezőt, majd a KONYVEK.olvasojegy mezőt. A rendszer egyébként mutatja, hogy mikor mit kell kijelölni. Ha minden rendben van, akkor felajánlja a FOREIGN KEY kapcsolatot és be lehet állítani, hogy mi történjen módosítás és törlés esetén. Válasszuk a módosításnál a CASCADE opciót (vagyis, ha módosul az olvasójegy, akkor módosul a külső kulcs érték is), a törléshez pedig a SET NULL opciót.elakadások. :D
2018. febr. 1. 17:34
 5/5 coopper ***** válasza:
Nekem ez kinai, de gondolom egy feladat részlete, meg nagyon úgy nézem, mintha ACCESS-ről lenne szó benne, ehhez itt van ez : [link]
2018. febr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!