Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MIért nem tudtam az adatbázis...

MIért nem tudtam az adatbázis feladatnál a külső kulcs kapcsolat létrehozást így megoldani?

Figyelt kérdés

Ez a feladat leírás: Válasszuk ki az oldalsó menüben a KONYVTAR adatbázist, hogy a két táblát lássuk! A fenti menüsorban válasszuk a Több lenyíló listát és válasszuk a Tervező nézetet! Válasszuk ki a kapcsolat létrehozása ikont a felső ikonsorból, majd jelöljük ki először az OLVASOK.olvasojegy mezőt, majd a KONYVEK.olvasojegy mezőt. A rendszer egyébként mutatja, hogy mikor mit kell kijelölni. Ha minden rendben van, akkor felajánlja a FOREIGN KEY kapcsolatot és be lehet állítani, hogy mi történjen módosítás és törlés esetén. Válasszuk a módosításnál a CASCADE opciót (vagyis, ha módosul az olvasójegy, akkor módosul a külső kulcs érték is), a törléshez pedig a SET NULL opciót.


MIkor ezt csináltam, nem engedélyeste a set null helyett no actiont választottam és sikerült.



2018. febr. 1. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez kb. olyan, kérd,s mint a "miért fáj a hasam?". Nem tudjuk.


Néhány alapvető információ, amit kihagytál:

* Milyen szoftvert használsz? Az biztos, hogy nem a PHP-t, amit ötletszerűen beírtál a kulcsszavak közé.

* Mi a táblák szerkezete?

* Hol találtad ezt a szöveget, és mire vonatkozik? (Ez nem feladat, hanem valamiféle útmutató, amit követni kéne. Feladat az, amikor neked kell megoldanod valamit.)

2018. febr. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Majd újra járod az évet :) :)
2018. ápr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyébként tudom mi a probléma, csak itt ugye tilos megszólalni, mert akadnak okostojások akik oltogatják a másikat.
2018. ápr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!