Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10-es laptopra lehet...

PaSeV kérdése:

Windows 10-es laptopra lehet a Win helyébe Linuxot (Ubuntut) telepíteni?

Figyelt kérdés
Természetesen tudom, hogy lehet. De a kérdésem igazából az, hogy mennyire biztonságos a laptopra nézve? Mert ugye minden biztonsági, s egyéb driver Windowsos. Egyébként egy új gépről van szó, még majd' három év garival. Nem szeretném hazavágni a gépet, de nekem jobb lenne egy Ubuntu, a ROM-ba ágyazott Windows 10 helyett.

2018. febr. 1. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen biztonsági driver-re gondolsz.. Ha a TPM-re, az Linuxon is működésre bírható. Én nem próbáltam, de elvleg a diszk titkosítására is. Az egyéb Windows-os driver-rel amúgy sem mész sokra Linux alatt :-)


A laptopodnak egészen biztosan teljesen mindegy, milyen oprendszer kódját futtatja. A kérdés az, hogy minden, amit tud a géped, azt tudod-e rendesen Ubuntu-n használni. Próbáld ki, ha nem, még mindig Windows-ozhatsz legrosszabb esetben.

2018. febr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. febr. 2. 07:32
 3/4 Alain Delon ***** válasza:
A laptopra nézve az nem biztonságos, ha leejted, rálépsz stb.
2018. febr. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel működik, 90%. Ha nem, akkor marad a windows - woeUSB-vel visszateszed.
2018. febr. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!