Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mire való a Lavasoft Firewall...

Mire való a Lavasoft Firewall program? Mitől védi a számítógépet? Pontos leírást ha lehet.

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Lavasoft tűzfal konkrétan semmiféle extra funkcióval nem rendelkezik a többi tűzfalhoz képest. Ha arra vagy kiváncsi, hogy általában a tűzfalak mire valók és mitől védik a számítógépedet: férgek, kémprogramok, trójai programok, behatolók (hackerek) adatlopók és még ezer féle számítógépes kórokozó ellen. A Lavasoft egyébként nem a tűzfalával szerzett dicsőséget magának (ennél jobbak is vannak...)de pl. az "ad-aware" nevű világhírű "kémelhárító" programja a legjobbak közé tartozik.
2010. jún. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ok. köszi a választ
2010. jún. 6. 21:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Jól beállított tűzfal visszaveri a támadásokat, nem enged kártevőt a gépedre. De ehhez előbb be kell idomítani, amit tanuló módnak is neveznek.
2010. jún. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És hogy lehet jól beállítani?
2010. jún. 7. 11:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Tűzfala válogatja. Van olyan, ami alaphelyzetben is megfelelő védelmet nyújt, van egy úgynevezett "tanulási periódusa", állítgatni nem kell. Outpost Firewall Free, én is ezt használom és még nem ért meglepetés. Más tűzfalak sokat "kérdezgetnek", állandóan engedélyezni-tiltani kell folyamatokat (Pl. Comodo) Ha nincs az átlagosnál nagyobb üldözési mániád a vélt, vagy valós támadások tekintetében, javaslom a fennt említett, ingyenes Outpost-ot...

2010. jún. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem elég kemény játék volt beidomitani az ESET SS tűzfalát, de végül jó erősre sikerült. Előbb Interaktív mód volt (ilyenkor állandóan kérdez, mit engedhet át), aztán Automatikusra állítottam. Az Adobe (Flash és Reader is) sérülékenység miatt a napokban többször is lezárta a portot, igaza volt.
2010. jún. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem jelenleg csak a Windows Firewall van bekapcsolva. És ha felteszem az Outpost-ot akkor az "nem lesz útban" az Avast nak? Ugyanis nekem Avast 4.8-as antivírusom van de lehet hogy hamarosan lecserélem az 5-ösre. Ez a kép progi nem akadályozza egymást? (Ja és még fönt van a SypBot Search & Destroy program is ami a spyware vírusokat keresi.) Ugye nem kérdezek túl sokat? :)
2010. jún. 7. 20:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Outpost: ha felteszed, akkor kapcsold ki a Windows tűzfalát, mert összeakad vele. A vírus- és kémprogram irtót nem zavarja.
2010. jún. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Oké. Köszi mindenkinek a válaszokat.
2010. jún. 8. 11:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ezt a biztonsági kombinációt használom:

- avast! Internet Security 5.0

- COMODO Firewall 4.1

- Malwarebytes' Anti-Malware 1.46

- SUPERAntiSpyware Professional 4.39

- IObit Security 360 Professional 1.45

Egyik sem akad össze a másikkal és egyetlen egy vírust sem engednek be ezek a programok. A Behatolásvédelemről pedig gondoskodik a COMODO. Naponta 400-500 behatolást blokkol. Nagyon meg vagyok elégedve ezekkel a programokkal.

2010. jún. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!