Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az alábbi szumhatöbb függvényb...

Az alábbi szumhatöbb függvényben akadtam el. Esetleg valakinek ötlete?

Figyelt kérdés

Egy szumhatöbb függvényt kezdtem el megírni. A függvényen belül az egyik feltétel, hogy két dátum közé eső értékeket, ha a többi feltétel is érvényesül adja össze. Abban az esetben, amikor a függvényben a dátum manuálisan van leírva: =SZUMHATÖBB(B:B;A:A;I4;C:C;">=20171111";C:C;"<=20171113") teljesen jól működik. De mivel nagyon sok adatról van szó, nagyon nagy meló lenne kézzel átírni a feltételt. Ha cellát írok a dátum helyére, akkor nem működik a képlet: =SZUMHATÖBB(B:B;A:A;I4;C:C;">=J4";C:C;"<=K4")

Ezzel kapcsolatban tudna valaki segíteni?



2018. febr. 6. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ami egyből feltűnik a képletben: Excelben követelmény és a függvényre is vonatkozik, hogy szöveget teszel csak idézőjelbe, ez különbözteti meg a cellára való hivatkozástól.

Emiatt a: ">=J4" nem azt jelenti mint a: >=J4. Próbáld kivenni az idézőjelet első tippre.

2018. febr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kőváry Orsolya ***** válasza:

Így próbáld

=SZUMHATÖBB(B:B;A:A;I4;C:C;">="&J4;C:C;"<="&K4)


#2-nek igaza van abban, hogy csak szöveget kell idézőjelbe tenni, de a relációs jeleket is.

2018. febr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kell még közéjük egy & jel is, ami az összefűzés operátor.


Pl. ">="&J4

2018. febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a segítséget, elsiklottam az idézőjelek felett. A összefűzés teljesen újdonság volt. :) Köszönöm még egyszer a segítséget és hogy tanulhattam valami újat!
2018. febr. 6. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!