Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan működnek az aktivatorok...

Hogyan működnek az aktivatorok? Pl. :Microsoft Toolkit, Kmspico, Windows Loader, Re-Loader. Stb.

Figyelt kérdés
Biztonságos?
2018. febr. 12. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:

A KMSpico volume licence kulcsot állít be a Windowsodhoz, létrehoz egy emulált KMS szerver (kulcsszervert) a gépeden, és 180 napra aktiválja a rendszert. De mivel a KMSELDI folyamat (ami ezt az aktiválást végzi) folyamatosan fut a háttérben, ennél fogva újra és újra aktiválja a rendszert 180 napra, így ez gyakorlatilag végtelen ideig képes aktiválni.


A Microsoft Toolkit gyakorlatilag ugyanezt csinálja.


A Windows Loader hasonlóan működik, mint egy vírus: úgy telepíti magát, hogy az oprendszer bootolásának befejezése előtt, pontosabban az eredetiségellenőrző algoritmus lefutása előtt el tudjon indulni, és be tudjon tölteni egy kamu OEM SLIC-et (szoftverlicenc leíró táblát), azt hazudva ezzel, hogy neked egy OEM aktivált rendszered van (egyébként a valódi OEM rendszereknél ez a SLIC a BIOS-ban van tárolva).


A Re-Loadert nem ismerem, de ahogy nézem a leírásból, ez is valami OEM-mel kapcsolatos dolgot csinál.


Biztonságosnak biztonságos, ha az eredeti oldalról töltöd le őket.

2018. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nagyon nehéz olyat találni ami nem tartalmaz valami vírust + vagy kártevő szoftvert.

Eredeti oldalukat pedig nehéz megtalálni (mivel úgy tudom nem az az amit az első oldalon kidob a google).

Aztán még láttam olyat is hogy egy darabig (hónapokig) semmi gond nem volt - utána meg fogta magát a gép, és elkezdett különféle ismeretlen adatforgalmakat generálni a háttérben.

Szóval szerintem egyáltalán nem biztonságosak!


De manapság minek is ilyen progi? - a win10 elmegy aktiválás nélkül is (még a korlátozások is kikerülhetőek).

De amúgy bármelyiket a 8tól simán lehet parancssorban is aktiválni 180 napra (külső program nélkül) - szerintem az biztonságos. Annyi - hogy időnként újra kell aktiválni, de mivel csak egy parancsot kell kiadni - még automatizálható is, akár.

2018. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!