Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 10 gépigény?

Win 10 gépigény?

Figyelt kérdés

A weben ilyeneket találni: 1ghz proci, 32bit esetén 1gb x64-re pedig 2gb ram. viszont ez mind legfeljebb az eredeti alapverzióra igaz, de mi a helyzet egy mai updatelt verzióva? volt egy 2016-os Anniversary nevű frissítés ami feltolta a 32bites ramigényét is 2gb-re, máshoz nem nyúlt?

Van egy gépem 1,6ghz 3gb és a win10 lassú rajta mint a szer, akkor most mi lenne valós igény adat?



2018. febr. 14. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Haveromnak volt 4Gb ramja,2,8as procija, es egy (nemtudommilyen) 1Gb-s videokartyaja es szepen futott neki a Win10 64bit

Nekem 3Gb ddr2 ramom,Geforce Gts250 (512mb) videokartyam ,2magos 2,7Ghz-s procim van és minden nagyon lassú.

Szóval ezek alapján aztmondanám ,hogy 4Gb ram 1Gb videokartya es 2,8as proci eleg.

Szerintem tegyel ra egy Win7-et es kesz

2018. febr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a gépigény az amit elfut a rendszer, inkább viszonyítási alap. Játékoknál meg szokták jelölni pl h 720p 30 fps, ez windowsnál természetesen nem így megy.

Ilyen gépre inkább linuxot tennék

2018. febr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sima irodai használatról van szó: excel, word, számlázó progik, netezés ( a chrome előzményeket a 2 napos rendszer 30-40 másodpercig tölti...)

Élményindes alapján a proci 4.6 a memória 4.1, vagyis nem lehet illesztőprogram gebasz különben a 2.0-t is alig érnék el.

Sajnos nincs választásom, windows kell mert aki használja hülye a linuxhoz. Én meg a win10-hez xD (ha működnének a gép driverei win7 alatt azt nyomnék rá, de se a videókártya se a hálókártya nem üzemképes 7-es alatt, de tény, hogy 32bites 7-es home alatt sokkal gyorsabb) ezzel viszont eltértünk a kérdéstől.

2018. febr. 14. 11:37
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem árt, ha van elég memória, de az igazi gépigény inkább egy SSD. Anélkül borzalmasan tetű, akármi mást is pakolsz alá.
2018. febr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

az SSD-k előtt is volt élet, és nem döglöttek ennyire a gépek. De látom a kicseszett kérdésre válaszolni senki nem képes (1. válaszoló adott némi összevetési alapot saját tapasztalati lapján, aminek volt válaszértéke a kérdésben, de ennyi)

#4 ha te cska a legmodernebb tecnológiákból tudsz gépet összerkani hajrá, de ha enynire nem fogod fel a kérdést, akkor csoda ha le tudsz érettségizni.

2018. febr. 14. 15:54
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A paraméterek alapján éppen hogy megüti a Microsoft által leírt minimális követelményeket a konfiguráció. Ez arra elég, hogy maga az oprendszer egyáltalán elinduljon, de arra, hogy programokat futtass rajta, arra már kevés, nyilván lassú több okból is (sok háttérfolyamat, sok IO művelet, lassú CPU, memóriába szinte semmit nem tud cache-elni = magas iowait, alacsony hatékonyság).


Az SSD-t ajánlót nem kell ennyire elküldeni, ennél komolyabb hardveren sem teljesít igazán jól a Win10 SSD nélkül (hacsak nincsenek baromi gyors sata3 diszkjeid raid0, vagy raid10-ben). Az igazság az, hogy modern oprendszernek több kell, Win10-et nem telepítünk 1,6GHz-es CPU-val, 3GB memóriával, az már XP SP3-nak sem túl acélos :-) Sz..ból nem tudsz várat építeni.


Hogy mik a valós követelmények? A meglévő harver mellé a felhasználói elvárást is hozzá kell venni (van, aki simán vár 20-30 mp-et, nekem 1 is sok). Ha meg kellene tippelni, mi az, amin már biztosan jó, azt mondanám, hogy 2,4GHz-es CPU (2-4 mag), 4GB RAM (de inkább 8) és 3.5"-es SATA3-as diszk valami gyorsabb fajtából (de inkább SSD). Ez alatt szívás.

2018. febr. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez volt a kérsdés :)

A saját gépem nekem is erőmű, de mivel világéletemben videószerkesztéshez raktam össze gépeket, sajnos nincs tapasztalatom arórl, hogy mi kell a korábbna leírt irodai környezethez. Az 1. és az eddigi utolsó válaszadó alpján ez már belőhető.

2018. febr. 15. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!