Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van hogy feltelepitem...

Miért van hogy feltelepitem bármilyen rendszerel és mindig aktiválja magát eredetibe?

Figyelt kérdés

gyári Hyrican i3 pc

Alaplap: Gigabyte GA-H55M-UD2H DDR3


2018. febr. 15. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt fogalmazd újra, mert így csak te érted.
2018. febr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mit nem lehet érteni azzon hogy feltelepitem bármien rendszerel,aktiválja önmagát a rendszer! és nem tudom miért! nem eredeti a rendszer+ nincs internet! és a másik pc-n le kellet töltenem egy aktivátort! ehhez meg nem kell semmi!
2018. febr. 15. 09:08
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
#2: Tudom, hogy a te fejedben tökéletesen érthető, de mi nem a te fejedben élünk (hálistennek). Szóval a "rendszer" az egy lopott Windows, amit ha felraksz, "aktiválja magát eredetibe"? Mi az, hogy "aktiválja magát eredetibe"? A Windowst legálisan úgy lehet aktiválni, hogy az azonosító kódját regisztrálod a Microsoftnál. Amíg ezt nem tetted meg, addig jogi értelemben nem eredeti az oprendszer, a regisztráció dátumától érvényes a végfelhasználói szerződés. Hogy a kalóz, aki felrakta a netre a te Windows verziódat, miket mókolt benne, hogy eredetinek tűnjön, azt nem tudhatom, de hidd el, nem eredeti.
2018. febr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kalózverzió is egy lehetőség, de gyári gép lévén lehet más is:


Gyári, ún. OEM gépeknél a Windows licenszkulcs bele van integrálva az alaplap BIOS-ába, onnan aktiválja magát automatikusan. Így olcsóbban tudják adni a rendszert a gép mellé, viszont alaplapcsere esetén ugrik a licensz.

2018. febr. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló. igen át néztem a papírjait és találtam benne hasonlót hogy a BIOS által lehetséges ez!
2018. febr. 15. 10:12
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Egyrészt: nem értem miért baj ez? Inkább örültél neki. :D


Megfejtésként meg erre tippelek:


Mint ahogy előttem írták, a BIOS már alapból tartalmazza a licencet. Vagy hack -elt BIOS -t raktak rá, ami így egy nem legális kódot tartalmaz, de a rendszer elfogadja. Ez persze Windows Vista/7 -nél működik.


Ha pl. a Windows 10 is aktiválja magát, az azért lehet mert még az ingyenes átállási időszakban frissítette fel egy korábbi gazdája Windows 10 -re Windows 7 vagy 8 -ról.

Így megkapta a digitális licencet erre a hardverre, amit a rendszer amint internetet kap ellenőriz, és máris beaktiválja magát.

2018. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valóban, az OEM-ről megfeledkeztem, elnézést.
2018. febr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!