Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A PC játékoknál mi a lapján...

A PC játékoknál mi a lapján állapítják meg a minimum és az ajánlott gépigényeket?

Figyelt kérdés

Nagyon furcsállom ezeket az értékeket, mert az én gépem adatai szerint az újabb játékokat (Witcher 3, Kingdom Come Delivernace) nem kéne vigye akadás mentesen a lehető legmagasabb beállításokon, plusz minden effekt maxra húzva. Witcherbe még a hírhedt hairworksot is bekapcsolom és még is simán viszi a játékot. Pedig a gépem az ajánlottól elmarad.

Jelenleg 8gb ram valamint, egy I5 4460 as proci van ami 3.2 ghz-t tud és egy gtx 1050 2 gb vramos videokártyám. Szóval, hogy lehetséges az, hogy a fent említett játékok a FULL HD felbontás mellett sem akadnak és szaggatnak be.



2018. febr. 15. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért mert a videokártyád fullhd azaz 1080p felbontásra legt tervezve ezért megfelelően futnak az adott játékok. Pl. amikor a Witcher 3 megjelent még nem is volt olyan h GTX 1050. Jó kis kártya ez, ha nincsenek nagy elvárásaid grafikailag.
2018. febr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha erre tud valaki tényleges választ (félreértés ne essék, az első válaszoló is jót írt a kérdező konkrét példájára), azt én is szívesen várom.

Én sem tudtam soha felfogni, hogy minek írják ki a hivatalos gépigényeket, amikor sokkal lentebb is lehet maxon futtatni.

A példám nekem is ugyanúgy megvan.


A processzoromat nem tudom fejből, és most a laptopomon vagyok.

A videokártyám egy nVidia GeForce 9500GT 512MB.

4GB RAM.

Ehhez képest a Mirror's Edge: Catalyst hibátlanul, laggolás, belassulás nélkül megy Hyper beállításokon.

2018. febr. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy azért adják meg ezeket a nagy gépigényeket, hogy vedd ész nélkül az erősebb cuccokat a gépedbe. Amit aztán ki sem használsz, de drágább. És bizony van aki megveszi. Én nem vagyok egy gamer, nagyon ritkán játszom, ezért is fejlesztettem még augusztusba a lehető legminimálisabb szintre. De még ezek is bőven az elvárásaim feletti szintet hozzák.
2018. febr. 16. 19:20
 4/4 anonim válasza:
Azért adnak meg ekkora gépigényeket, hogy ne jöjjenek nekik rinyálni, ha nem fut 1080p 60fps-ben max grafikán
2018. febr. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!