Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gyors segítségre van szükségem...

Gyors segítségre van szükségem, ez egy vírus? Én hülye rákattintottam!

Figyelt kérdés
[link]
2018. febr. 17. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Adathalász oldal.

Ha beírtad a jelszavad vagy a felhasználóneved, minél előbb lépj be a facebook.com oldalon, és változtasd meg, valamint állítsd be a kétfaktoros hitelesítést. Ha esetleg az email fiókodnál is ugyanezt a jelszót használtad, azt is állítsd át.

2018. febr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy nem ítélkeztetek! Egy képet kaptam cset oldalról. Azt írta, hogy írjam be a felhasználómat, és a jelszómat, én meg annyira buta voltam, hogy megtettem.


Gyorsan felfüggesztettem a profilomat. Mit tudok még tenni?

2018. febr. 17. 22:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem felfüggeszteni kellett volan profilodat, hanem jelszót változtatni és megnézni az aktiv bejelentkezéseket és kirakni azt ami nem te vagy.


Illetve minden más odlalon ahol ugyanezt ajelszót használod ott is változtatni.

2018. febr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Srácok!

Ha a linkre kattintotok, nehogy beírjátok a felhasználóneveteket! Ennyire barom csak én lehettem!


Jó ez a kétfaktoros hitelesítés, csak az a baj, hogy könnyű kijátszani. Webproxyról bejelentkeztem, és észrevette, viszont új jelszót engedett beállítani, ha tudtam a régit. Mindegy, ha valaki belép máshonnan, akkor tudni fogom, mert szerintem új jelszót kell csinálnia ehhez.


Nagyon sok helyen használom ugyanezt a jelszót, az email-en, és a fiókomon megváltoztattam. Hozzácsaptam 7 karaktert, amit könnyen megtudtam jegyezni, remélem ez elég lesz.


Egyébként biztos, hogy lenyúlták a régi jelszavamat? De ezzel ugye a gépemre nem tudtak vírust rakni, vagy kémprogramot, trójait? Nem kell újratelepítés?

2018. febr. 17. 23:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként ha erre a linkre rákattint valaki, és nem adja meg a jelszavát, akkor nem történik semmi sem?
2018. febr. 17. 23:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem írja be az adatait akkor nem történik semmi.
2018. febr. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6.: Köszi!


Az egyébként nem lehet, hogy tényleg képet akart küldeni?

Utána néztem, és ide képeket is lehet feltölteni. De akkor minek kérne jelszót, és felhasználó nevet? Esetleg olyan nem lehet, hogy csak az ő facebook nevével elérhetőek a képek? Mondjuk ennek elég kicsi a valószínűsége...

2018. febr. 18. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!