Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 miért mutat egy...

Windows 10 miért mutat egy óránál kevesebbet?

Figyelt kérdés
A WIN10 pro-ba, ami újonnan lett telepítve, az aktuális időnél mindig egy órával kevesebbet mutat. Az összes létező beállítást ellenőriztem és rendben van, beleértve az időzónát és a téli/nyári időszámítást. Miért van ez?

2018. febr. 18. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van Linux a gépen, akkor ott lesz a kutya elásva. Ha nincs, lépj be a BIOS/UEFI beállítási menüjébe (gép/alaplap kézikönyvben van pontos leírás), és ellenőrizd, hogy ott helyes-e a mutatott idő.
2018. febr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz, van egy ubuntu rajta. Ott az időt amúgy jól mutatja.
2018. febr. 18. 11:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Az Ubuntu miatt van. Ugyanis ma már standard, hogy a gép belső óráját UTC-re állítják és a rendszer számítja a helyi időt az időzóna alapján. Így egy laptopnál pl. nem kell állítani az időt, max az időzónát és mindig a helyes időt mutatja.

Csakhogy a Windows - mint annyi más standardhez - ehhez se tartja magát és a helyi időként akarja értelmezni az órát. Asszem van rá valami hack, de a legjobb, ha maradsz az Ubuntunál. A Windows vacak.

2018. febr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Windows-on csináljunk egy valami.reg fájlt a lenti tartalommal és futtassuk:


Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation]

"RealTimeIsUniversal"=dword:00000001

továbbá admin-ként futtatott parancssorban ezt futtassuk: sc config w32time start= disabled


Jöhet a Linux. Itt egyszerű a dolgunk, csak futtassuk ezt a terminálban: timedatectl set-local-rtc 1


Készen vagyunk, az idő már Windows-on is a valós lesz!

2018. febr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm a segítséget srácok, sikerült normálisan beállítani! :))) (Windowsra szükségem van egyéb okokból sajnos.)
2018. febr. 18. 22:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Játék miatt? Mert más nemigen van, ami miatt Windows kellene.
2018. febr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen játék plusz photoshop. nemakarok gimp vs photoshop vitába belemenni, de ezekért.
2018. febr. 19. 13:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát, nekem wine alatt megy a Photoshop, azon kívül ott van a Gimp mellett a Krita is, de oké.
2018. febr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
wine alatt ps-t nem sikerult bekonfigolnom egyelore, de megprobalom majd megint. koszonom a segitseget
2018. febr. 20. 06:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem azért ha komolyabb céljaim vannak vele, nem hagyatkoznék a Wine-ra. A Gimp és a Krita pedig hobbi és félprofesszinális célra nagyon jó szoftverek, én is ezeket használom, de a grafikus kollega túl azon, hogy visítófrászt kapna, nem lenne túl produktív velük.
2018. aug. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!