Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha egy Linux Mintről áttérek...

Ha egy Linux Mintről áttérek Debianra, azt mivel lesz nehezebb használni, telepíteni rá bármit ami Minten is megvan?

Figyelt kérdés
2018. febr. 19. 21:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt mondják nem kezdőbarát linux.
2018. febr. 19. 21:45
 2/5 anonim ***** válasza:
Valóban nem felhasználóbarát. Miért térnél rá át? Home server?
2018. febr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem is az.

Amikor én megtettem ezt a váltás(úgy már 1 éve)akkor elég sok baj közbejött.

Pl. a wireless adaptert kézileg kellett konfigurálni,a non-free tárolót külön fel kellett tenni,illetve volt hogy a HDD-t tele írta hibajelentéssel és amíg nem oldottam meg az adott problémát elég hamar megtelt a rendszer partíció.

De ezek után tényleg egy atom stabil, salakmentes operációs rendszert kapsz, nagyon nagy közösségi támogatással, rengeteg hozzá való nyílt forráskódú szoftverrel.(többel mint Mint esetén)

Szoftverek telepítését mondjuk a terminálból végeztem, aztán amelyik tároló nem volt meg más forrásból is be lehet szerezni.(mondjuk más kérdés hogy amint új konfig lett a kevés szoftver miatt mentem vissza Win-re, annak ellenére a Debian-t még egyszer tuti ki fogom próbálni)

2018. febr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2.Teljesen jó otthoni használatra is.

Én az ilyen forkolt disztrókat kerülöm messziről mert rengeteg a hibalehetőség, fölig Mint és Ubuntu esetén ahol 1-1 frissítés után reménykedtem hogy bebootoljon.(Xubuntu esetén érdekes hibákat tapasztaltam,Mint konkrétan összeomlott)

Debian esetén ilyennel nem találkoztam.

2018. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem semmivel sem nehezebb a Debi, mint a forkok. Én összvissz 2 hónapig használtam Ubuntut, de elég is volt belőle, suhantam vissza Debire. Fél nap alatt olyan és annyi mennyiségű bug jött velem szembe Ubiban, mint amennyit Debianban egy év alatt nem tapasztaltam. Debian stable-t használok, nyilván ha te a testingre vágysz, akkor ott nagyobb eséllyel fogsz hibákkal találkozni.

Ok, Debianban nincs szofverközpont, hanem Synaptic van helyette, hát, nagy ügy... meg ilyen apróságok. Lehet, hogy egy-két dolgot kézzel kell konfigurálni, ami a forkokban automatice megy, ugyanakkor Debianban nincs is annyi felesleges folyamat, mint a származékaiban.

2018. febr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!