Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Amikor Debian linuxon synaptic...

Amikor Debian linuxon synapticból kell telepíteni valamilyen programot (steam, audacious, smbrowser stb) honnan tudom, melyik csomagot kell telepíteni?

Figyelt kérdés

2018. febr. 20. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Marmint hogyhogy melyiket? Synaptic-bol debian repository-kat hasznalsz, a csomag nevere kattintva ott van mi mire jo, az architekturat (32/64 bit) a synaptic automatikusan valasztja ki.
2018. febr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem sem tiszta a kérdés.

Ha pl. az Audacious-t akarod letölteni, akkor beírod a keresőbe, hogy audacious, dupla klikk rá, "Kijelölés" gomb, és ha minden letöltendő csomagot kijelöltél, akkor "Alkalmaz".

Mással nem kell foglalkoznod, a .deb csomagok hozni fogják magukkal a függőségeiket.


Ha egy program csomagokat hiányol, és azt mondja, hogy neki a "kernel headers" csomagok kellenek, akkor beírod a Synapticba, hogy "kernel", vagy "headers", vagy ilyesmi... a "headers"-re lesz találat linux-headers-x.x.x.-common és hasonló neveken, akkor ezeket le kell tölteni.

2018. febr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy a harmadik eset, amikor terminálból indítasz egy programot, és kiírja neked, hogy hiányolja pl. a libavfilter.so.2.15.0 fájl:



/usr/lib/i386-linux-gnu/libavfilter.so.2.15.0: error while loading shared libraries: libavfilter.so.2.15.0 cannot open shared object file: No such file or directory



Ebben az esetben felmész ide:

[link]


A keresőmező mellett lenyitod, kijelölöd a "package contents" (a csomag tartalmában keressen), és beírod, hogy libavfilter.so (a végén lévő számok nélkül), és a kereső ki fogja írni neked, hogy melyik csomagban van az adott fájl.

2018. febr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én sejtem, mire gondol a kérdező.

Egy szoftverhez több csomag is tartozik, és a synaptic-ban nem mindig egyértelmű, melyik mihez tartozik. Általában van egy fő csomag, esetleg meta-csomag, ami lerántja és telepíti a szükséges többit, mint függőségeket. (Az audacious-hoz helyből feljön legalább 6-7 csomag, ami mind ehhez tartozik vagy kötelezően, vagy opcionálisan.) Ilyenkor válaszd azt, aminek a neve a "legegyszerűbb", pl. audacious. Vagy van pl. mysql-server és mysql-client, ilyenkor feladattól függően kell választani.


Vagy ahogy írták, utána is nézhetsz, hogy mi a csomag pontos neve, amivel fel lehet tenni. (Nem is mindig egyértelmű.)

2018. febr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!