Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen progival lehet ilyen...

Milyen progival lehet ilyen 360-as animációkat csinálni YouTube-ra?

Figyelt kérdés

mint például ez:

(furry-s cucc, de semmi "durva" nem látszik - ha zavar, akkor csak a két beszélgető csávót nézd, az "tiszta terület" :D)


https://www.youtube.com/watch?v=z9ZrY1xTKvo


Az animáció része nem érdekes, azt meg tudom csinálni, de hogy tudok 360-as videót csinálni?


2018. febr. 22. 20:13
 1/8 tabaki ***** válasza:

Ha már úgyis ott bóklászol, miért nem a YouTube-on nézel körbe?

https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+make+360..

2018. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A videó leírásában egyébként szerepel:

"* Animations made on paper, using brush pens and watercolors

* Software used: Photoshop, Premiere Pro"

Tehát [a fázisokat] papíron rajzolta ceruzával és vízfestékkel kifestette, majd beszkennelte és Adobe Photoshoppal kicsit megszerkesztette, majd Adobe Premiere Pro-val animációvá alakította.

De mindez kivitelezhető ezek ingyenes analógiájával Gimp-pel ( [link] ) és Blender-rel ( [link] ).

2018. febr. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tabaki ***** válasza:
Hát igen, csöndben reméltem én is, hogy Kérdező fölfedezi a Blendert a tömegben. Én már mindenesetre nézegetem a tutoriálokat...
2018. febr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tabaki ***** válasza:

Ajjaj, ez nem az én semmicske gépemnek való. A Cyclestől már az első fázisnál úgy zihált, hogy nem volt szívem tovább kínozni. Pedig milyen jól esett volna nagy arccal idetolni a linket, hogy ezt nézd meg, pupák... A beállítások mindenesetre nem túl bonyolultak, ha egyébként ismered a Blendert, a YouTube-közlésre való átalakítóprogram meg teljesen problémátlannak tűnik.

Ettől a két blenderes videótól lettem ilyen képzett:

https://www.youtube.com/watch?v=cukilfVOUm0&t=37s

https://www.youtube.com/watch?v=FqPbYWsVLK0&t=34s

2018. febr. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tabaki ***** válasza:

Sajnos, a gépem azóta se lett jobb, úgyhogy egy rövidke, nagyon gyenge minőségű, mindössze két fázisból álló animációval próbálkoztam, azt is a legegyszerűbb módon megoldva. Kizárólag a te kedvedért ebbe is raktam egy fenekét rázva illetlenkedő furinyuszit:

[link]

2018. febr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tabaki ***** válasza:

Hát, úgy tűnik, a bemutató vadabbul erotikus részéről lemaradtál az érdeklődés hiánya miatt. Az alkotás lázában felforrósodott koponyámat lehűtve úgy ítéltem meg, hogy a csatornámnak a harmatos ifjúság lelki pallérozásában betöltött nem éppen jelentéktelen szerepével összeegyeztethetetlen a hangsúlyozottan frivol tartalom. Az előzőleg linkelt videót leszedtem, a mostaniban a te örömöd érdekében mégiscsak benne hagyott nyuszi túlzottan erőteljes jelenlétét lefokoztam. Az animáció szempontjából viszont ez lényegesen tanulságosabb:

[link]

Némi szakmai bravúr után és a rajzfilmesebb megjelenítés árán még a gépem számára is többé-kevésbé emészthetővé tudtam tenni a feladatot. Ez már nem holmi kétfázisos vacakolás ám...

2018. febr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon jól néz ki a 360-as hatás :)

A nyúlon jót nevettem :D


(nem vagyok furry, inkább ilyen "elmegy" kategória - ha kapnék megbízást hogy rajzoljak akkor semmi gondom nincs vele, de csak úgy magamnak hobbiból nem csináltam sose. Random mémeket néztem youtube-on, amikor megakadt a szemem a "Hasonló videók" sávban a 360° címen :D)

De köszi a nyuszit :D


A gépem sajnos elég gyengusz, a régi már egy sima, alapvető 2D-s photoshop animációnál papért hörgött, az új laptop sem NASA technológia, de meg fogom próbálni a 360°-at :)

2018. febr. 27. 20:03
 8/8 tabaki ***** válasza:

A dolog egyszerűbb, mint gondolnád, de amíg összeszedem a magyarázatot...

Tehát az animáció nem probléma, gondolom, tetszőleges hátteret is be tudsz rakni mögé. Ha igen, a fele már megvan.

2018. febr. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!