Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet számítógépről...

Hogyan lehet számítógépről weboldalt futtatni?

Figyelt kérdés
Szerettem volna egy szervergépet összerakni, de ahhoz a teljesítményhez, amire szükség lett volna azt tanácsolták, hogy egy asztali mszámítógép is bőven megteszi. Hogyan lehet számítógépről weboldalt futtatni? Tisztában vagyok vele, hogy ehhez statikus ip cím kell és portot kell nyitni, de egyenlőre nem "élesben" szeretném megnyitni az oldalt, hanem csak megtanulni az ehhez szükséges tudást és hogy tudjam kezelni, ha valami baj van.

2018. febr. 26. 08:50
 1/8 Emberek ***** válasza:
Fel kell telepítened egy webszerver programot, Windows-ra ott van a XAMPP, vagy esetleg WAMP, Linuxra LAMP. Ezen esetek mindegyikében Apache webszervert kapsz kézhez.
2018. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Port nyitás után ez ennyire egyszerű?
2018. febr. 26. 09:29
 3/8 Emberek ***** válasza:

Sajnos ennél többet én sem tudok mondani, ennyire nem vagyok otthon a témában, egyetemen volt hálóopre órám, ahol linux alatt kellett apache-ot telepíteni és konfigurálni, de nem igazán maradt meg.

Kis keresés után ezt találtam, még az XP-s időkből való, de olvasd át, hátha segít

[link]

2018. febr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Otthon, fejlesztéshez egy XAMPP (Windowson) elég, vagy Linuxon leszedsz egy Ubuntu szervert és kapásból telepíteni tudod a LAMP-ot, minden további config nélkül lesz Apache+MySql+PHP.


De! Ha még most kezded, akkor a saját, publikus web szervert felejtsd el. Évek kellenek ahhoz, mire megfelelő biztonsági szinttel be tudsz állítani egy szervert.

2018. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, pont az lett volna a következő lépés, hogyha ez ennyire egyszerű, akkor mi lesz a ddos, bruteforce és egyéb támadásokkal?
2018. febr. 26. 16:04
 6/8 anonim ***** válasza:
DDOS ellen leginkább sehogy se lehet védekezni, lévén sok helyről érkeznek a kérések és nem lehet (vagy legalább is nagyon nehéz) megkülönböztetni a legitim lekérdezést a támadástól.
2018. febr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még is rengeteg weboldallal és szolgáltatóval találkoztam, ahol ddos védelmet ígértek. Voltam egy szolgáltatónál, ahol meg is próbálták támadni az általam futtatot weboldalt, de meg sem lehetett érezni.
2018. febr. 26. 16:18
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz kell egy jó védelem is, amit nem fogsz csak úgy “letölteni”. :D
2018. febr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!