Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Üdv! Hogyan tudnék két alapot...

Üdv! Hogyan tudnék két alapot be illeszteni vegas pro 13-ba hogy mindkettő látszódjon?

Figyelt kérdés

Annyi problémám van, hogyha be szeretnék illeszteni egy rajzot alapnak pl(hegy) és az alá még egy rajzot pl(nap), hogy oldhatnám meg hogy a hegyek MÖGÖTT látszódjon a nap?

Próbálkoztam azzal hogy zöldre festem a hátteret nem volt jó. A fekete háttér sem jött össze. Valaki tudna segíteni? :)



2018. márc. 5. 17:53
 1/5 DjImipapa ***** válasza:
Leginkább képszerkesztővel.... kivágod a napot, oszt belebiggyeszted a hegyek mögé, mint réteg...Persze a hegyet is ki kell vágni külön, és úgy tenni mögé. képzeld el ezt vizuálisan, elől csak a hegy, hátul hegy éggel, és közötte a nap, ami így kitakarható lesz ahogy akarod.
2018. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:

„Próbálkoztam azzal hogy zöldre festem a hátteret nem volt jó. A fekete háttér sem jött össze.”


És azután mit csináltál vele? Mert ez önmagában semmire nem jó, chroma key-vel meg mindkettőnek működnie kéne. De legkézenfekvőbbnek valóban az eleve átlátszó hátterű PNG-képek használata tűnik.

2018. márc. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát igazából én nem png-ben mentem el a dolgokat hanem jpg-ben.

És miután se a zöld se a fekete nem sikerült, feladtam.

2018. márc. 6. 17:08
 4/5 DjImipapa ***** válasza:
Csakhogyám a PNG képes az átlátszóságot visszaadni, így egyszerűen meg is van oldva a feladat!:) Feladni a levelet-csomagot kell!!!:)
2018. márc. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Aham! Szóval a jpg volt itt a probléma...

Köszönöm szépen a segítséget ^^

2018. márc. 6. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!