Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan szerkesszem meg a...

Hogyan szerkesszem meg a képet? (rétegzés)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

[link]

[link]

Ezekhez hasonló képet szeretnék csinálni apukámról, akinek az arcképét egy gyertya fölé szeretném szerkeszteni, ilyen módon, amiket belinkeltem.

Azt hiszem rétegzés a neve,amivel csinálják próbáltam én is, de egyszerűen nem bírom rá rakni a képre az effektust. Gimp programmal próbáltam.

Esetleg valaki tudna nekem segíteni, egy kis időt rám szánni? Ha részletesen le tudnátok nekem írni, hogy hogyan kell, esetleg ha nem sok idő megcsinálni nekem.

Nagyon szépen megköszönném.



2018. márc. 6. 01:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Megnyitod a gyertyát ha azt akarod alulra, és ráhúzod az arcképet, lehet a felső rétegnek ez esetben az arcképnek az áttetszőségét változtatni, angolban opacity, egy csúszkával lehet állítani, hogy mondjuk 50% -ban legyen átlátszó, de lehet körbevágni az arcképet is, attól függ mi a háttér.


Vagy csinálhatod az arcképet teljes kitöltöttséggel és a gyertyát halványítod el.


Van egy csomó tutorial a youtube-on, talán magyarul is, lehet gimp-pel is meg PS-sel tuti,


olyanokat keress, hogy PHotoshop layer opacity stb kulcsszavakat.


vagy GIMP

2018. márc. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:

Tegnap nem vettem észre, hogy közben föltetted ezt a kérdést, még a másiknál válaszoltam, gyakorlatilag ugyanezt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Nem ártana, ha te magad is részletesen írnád le, hogy milyen lépésekkel kísérletezel. Azért ez így kissé hasonlít a Leacock-humoreszkre, amelyben Anna jeles irodalmárok-filozófusok munkáinak olvasgatásával próbálja lecsillapítani zaklatott lelkét, de hiába, nem sikerül neki... Miért is?

„Most sajnálta csak, miért nem tanult meg annakidején olvasni.”

                    (Karolina karácsonya vagy A csodálatos gyermek)

Ha a végeredmény felől nézed, valóban lehet ezt effektusnak nevezni, de szerkesztés szempontjából ez nem egy „rétegzés nevű effektus”, hanem szó szerint egy másik rétegnek a hétköznapi használata: Az alapkép betöltése után Fájl → Megnyitás rétegekként..., és betallózod a másik képet. Ez az alapkép „fölé” fog kerülni, tehát ugyanúgy eltakarja, mintha egy közönséges fényképet rátennél egy másikra. A Rétegek ablak csúszkájával azonban csökkentheted az átlátszatlanságát, így félig a felső, félig az alsó réteget látod majd.

Ennek az alapjában véve teljesen problémátlan fogásnak a gyakorlatban sok kisebb-nagyobb döccenője lehet, a könnyen orvosolható képméret-eltéréstől mondjuk addig, hogy az egymásra tett képek egyáltalán nem úgy mutatnak, ahogyan azt elképzelted. Ezért lenne hasznos, ha a szerkesztésedet hozzáférhetővé tennéd (például feltöltenéd a Google Drive-ra, vagy levélben egyenként elküldenéd az érdeklődőknek), hogy akinek nagyobb képszerkesztési tapasztalata van, a konkrét feladat alapján adhasson tanácsot, esetleg árthassa bele magát a munkádba.

2018. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!