Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van arra program, hogyha...

Van arra program, hogyha valaki bekapcsolja otthon a PC-met akkor telefonon kapok egy ertesitest rola higy bekapcsoltak a gepet?

Figyelt kérdés
Kivancsisagbol erdekelne, higy van-e ra program hogy pl. Xora Xperckor bekapcsolta valaki a pc-met. Ezt ugy kepzelem el higy van egy program ami minden windows inditasnal elindul es kuld egy ertesitest az adott telefonszamra egy sms-t vagy pedig telefonon egy appal osszekotod a geppel es az app fog jelezni. Letezik ilyen?

2018. márc. 6. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz ha írsz egy programot (vagy keresel ilyet) ami egy fájlt létrehoz és abba írja a dátumokat, amikor a rendszer elindult...
2018. márc. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első nekifutásra nem találtam ilyen programot, viszont gondolkozóba ejettél.


Azt meg lehet csinálni, hogy amikor elindul a Windows akkor elindítson egy programot.


...és mondjuk az a program semmi mást nem csinálna, csak elküldene mondjuk egy e-mail-t, aminek a tárgya a pontos idő, amikor bekapcsolták a PC-det.


Pl. írsz egy rövidke PHP programot, ami elküld egy levelet egy megadott címre, és álcázásként valamit ki is írna az ablakba, vagy automatikusan be is záródna:


[link]


(és ezt futtatod minden gépinditáskor)

2018. márc. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok programozo viszont nem vagyok buta a szamitastechnika reszen ugyhogy nem tudom mennyire binyolult ezt megcsinalni. Elsosorban olyan programra van szuksegem ami nem logolja a datumokat gepen (bar ez se egy rossz megoldas) hanem kijelzi telefonon higy most ell fut a PC-m. Olvastam olyat, hogy TeamVieweren keresztul is lehet ilyet csinalni es ha be vagyok jelentkezve mindket keszuleken akkor telefonon irja hogy online vagyok gepen. Nem tudok errol se semmit, mivel csak olvastam.
2018. márc. 6. 15:27
 4/7 fersk ***** válasza:
Egyszerűbb már a BIOS-t jelszavazni, mint illegális felhasználók után kémkedni.
2018. márc. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A táp 12 Voltjára kötsz egy relét, a kontakt kimenetet rákötöd egy egyszerű lakásriasztó mozgásérzékelő bemenetére.

Amikor a gépet bekapcsolják, a relé behúz, aktiválja a riasztót, az felhív, vagy sms-t küld a számodra.

Valami ilyesmi: [link]

2018. márc. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 CspCsj ***** válasza:

kgnemeth megoldása univerzális, mivel mondjuk egy pendrive-ról induló Linux-szal kikerülhető bármilyen Windows-on induló szoftver.


De ha csak szimpla szoftvert szeretnél, akkor ez két gépig ingyenes és mindenféle riasztás bekapcsolható:

[link]

2018. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kis huncut!

De ha win-es a gép, feladatütemezőben egy task...


[link]

2018. márc. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!