Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehetne megoldani?

Hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

A GTA 5 nevű játékban szeretnék több FPS-t elérni.

Számítógépem:

Windows 7

GTX 1050 TI

I5-2400

8 GB RAM

A játéknak elvileg futnia kéne 60 ( vagy 30) FPS-el de sajnos nem.

Tiszta tájakon (max beállítás mellett is) szépen fut, de az autópályán még a legalacsonyabb beállításnál is akad.Tudtok mondani pár tippet? Válaszokat előre is köszönöm, remélem elég információt adtam.


2018. márc. 6. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Hmm... Ellenőrizd mi fut a háttérben (feladatkezelő a jó barátod). Milyen védelmi szoftver fut mellette? Az is komolyan visszavetheti a teljesítményt, csak azért kérdezem. Az úgy okozhatja a kevesebb fps-t. RAM-od elég van? MSI utánégetővel (afterburner :D) esetleg nézhetnél egy realtime erőforrás felhasználást. RivaTuner-t telepítésnél pipáld ki, azzal tudod majd elővarázsolni a beállításoknál a játék közben megjelenítendő információkat.
2018. márc. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Semmi komolyabb program nem fut (néha a Chroome).

Avastot használok még,és a videókártyám Gigabyte gyártmányú. (Köszönöm az eddigi segítséged)

2018. márc. 6. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor még azt sem mondhatom. Az avast úgy tudom már felhő alapú, azok a vírusirtók pedig kevésbé terhelik a gépet. Igazából azt kéne még amit írtam. Persze bármi más program jó, ami kiírja a statisztikákat (proci használat, RAM használat, GPU terheltség, hőmérséklet, VRAM használat, FPS szám), csak én az Afterburner-t használom azért írtam azt. Azt kéne megnézned ilyenkor mikor akad mi miatt akad, minek a kihasználtsága ugrik meg. Abból már lehetne következtetni mi lehet a ludas. Lehet csak túlmelegszik valamelyik komponense a gépnek és ez miatt lesz fps drop-od részletesebb helyeken. Ez még logikus is volna, mivel terhelést kap a gép és nem bírja ezt a hűtés szusszal. Nézz rá ki van-e pucolva rendesen a gép, illetve hogy a paszta is jó-e.


Régebben is volt ilyen gondod a játékkal, vagy ez újdonság, esetleg nem volt régebben, amióta megvan a játék azóta ilyen? Mert akkor lehet az miatt is, hogy kicsit rendezetlen a rendszered, úgy értem sok a szemét fájl.

2018. márc. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Driver is lehet a hiba forrása. Mikor a Sapphire Radeon R7 250-em volt (1GB-os verzió) akkor belefutottam egy olyan driver verzióba, amit telepítve a LoL-ban nem volt 3fps-nél több a 100fps átlag helyett... Újra kellett raknom a driver-t. Volt már problémám azzal is, hogy nem rendszergazdai jogosultságokkal futtattam driver telepítőt. Azóta minden telepítőt rendszergazdai jogosultságokkal futtatok, biztos ami biztos.
2018. márc. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem volt hasonló gondok mert új videokártyám van. Régen GT 730am volt és közepes-low beállításon futott szépen.

Van pár minialkalmazás a hátteremen ami a processzor teljesítményét méri. GTA 5 futtatása közben kb 50 %on fut, de a Call of Duty WWII-nél felment 100%-ra is.

2018. márc. 6. 22:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!