Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben szöveg keresését és...

Excelben szöveg keresését és megszámolását melyik függvénnyel tudom megoldani?

Figyelt kérdés

Van egy bizonyos tartományom, mondjuk J2:J80, ahol keresek egy adott szöveget, pl. "éves". Szeretném tudni, hogy a tartományon belül az éves szó hányszor jelenik meg.

A cellákban más szöveg is van, így ki kéne bogarásznia az excelnek, máskülönben nekem kellene több száz soron és adatokon keresztül egyenként végignyálazni.


Ezt a Darabtelivel és a szumha-val is próbáltam megszámolni, de nem működik.


Van valakinek ötlete, hogyan tudom megszámolni a keresett szövegeimet?


Köszke



2018. márc. 6. 17:42
 1/3 CspCsj ***** válasza:

Helyettesítő karaktert (*), és a tömbképlethez Ctrl+Shift+Enter-t használtál?

=DARABTELI(J2:J80, "*keresettszó*")


Google első találat:

[link]

2018. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a szumha számokra vonatkozik
2018. márc. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2.

Nagyon nagyon szepen köszi!

Mar annyi minden probaltam, de nem ment. AMikor a tied irtam be, akkor elso 6 probalkozasra keplet hibat irt. Annyit, hogy magyar excelben pontos vesszo van a vesszo helyett.

En is beutottem a keresobe, de lehet, hogy nem jo kulcsszavakkal. Az altalad leirt oldalon is jartam, de a tombosites valoban kimaradt, plusz valamiert a Te csillagos * megoldasod a kulcs.

2018. márc. 7. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!