Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wordben elválasztás dupla...

Wordben elválasztás dupla kötőjel esetén?

Figyelt kérdés

Hol tudom beállítani, hogy a "könyvesszekrény", "rosszul" és ezekhez hasonló szavak elválasztása megfelelően nézzen ki?


Jelenleg így választja el:

könyves--

szekrény


ros--

szul



2018. márc. 23. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Hát az első szerintem pont jól van elválasztva
2018. márc. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:

Nem nagyon használok a Wordöt, de hadd ne haljak már meg hülyén: Mi a búbánat az a dupla kötőjeL? Mire való? Egyáltalán, mi indít valakit arra, hogy két kötőjellel válasszon el szavakat? Pláne, hogy még megfelelően is nézzen ki -- szerintem ez eleve túlzó elvárás, mivel rajtad kívül ez valószínűleg senki másnak nem jutott még eszébe.

Arra magam is kíváncsi volnék, hogy te hogyan választanád el a könyvesszekrényt.

2018. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1: miért? Te duplakötőjellel szoktál elválasztani szavakat?


#2: ha tudnám, mi az a dupla kötőjel, nem kérdezném, mit kell az ellen tenni, hogy ne így csinálja a word...

Mert hogy amúgy így van az elválasztás szabályai szerint: köny-ves-szek-rény, és rosz-szal

De semmiképp sem: könyves--szekrény, vagy ros--szal.

2018. márc. 24. 10:19
 4/6 A kérdező kommentje:

Még mindig senki? Van egy újabb esélyes szó:

hos--

szú


Továbbra is probléma, hogy a word a sorok végén szarul választja el az ilyen szavakat, de lehet jobban járok, ha a microsoftnak teszem fel a kérdést.

2018. ápr. 6. 21:31
 5/6 tabaki ***** válasza:

Miután tisztáztuk, hogy nem az a kérdés, ami a kérdés, énnekem nem volt tippem, ezért félretettem a gondját, és bizony meg is feledkeztem róla. Most azonban szerencsésen rímel egy nemrég föltett kérdésre, úgyhogy vélhetőleg leesett végre a tantusz, erről lehet szó:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

Érdemes végigmenni a hivatkozásokon, mindenesetre idelinkelem a végét is, hogy lásd, mi várható a Microsofttól. A boldogtalan ügyintézőjüknek láthatólag parancsba van adva, hogy ne vegyen tudomást a nyilvánvaló és egyszerűen vizsgálható súlyos problémáról -- az én megítélésem szerint a személyes becsületét többszörösen lenullázza a cég védelmében, amikor következetesen retardáltnak tetteti magát:

[link]

Ennek ellenére javaslom, hogy valóban keresd meg őket: Gutta cavat lapidem, hátha éppen a te visszajelzésed után találják vállalhatatlannak az ostoba hárítási taktikájukat, és foglalkoznak érdemben a korlátolt helyesírás-ellenőrzőjük gatyába rázásával.

Addig is javaslom mondjuk a LibreOffice használatát, amely ezen a téren sokkal kevesebb okot ad a bosszankodásra.

2018. ápr. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azért tettem fel így a kérdést, mert végül is ez volt a lényeg, hogy dupla kötőjel esetén hogy válasszam el, hogy ne az legyen :D


Nem próbáltam még a LibreOffice-t, de ha már a helyesírásellenőrző jobb, mindenképp áttérek arra (ha csak időszakosan is).


Nevetséges, hogy ami a word-ben van, az konkrétan csak segget törölni jó. Nem tudom ismer-e 10 értelmes szónál többet a beépített szótár, de ma pl. a "reflexszerűen" szó rendesen megfogta. Egybeírva jelezte, hogy írjam külön, külön írva, meg közölte, hogy egybe kell írni.


Elkezdtem olvasgatni ezt a Microsoft ügyfélszolgálatos dolgot, de már az felidegel, hogy ilyen érthetetlen hülyék ülnek ott. Vagy direkt csinálják...

2018. ápr. 8. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!