Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ügyfélkapuból letöltött XML...

Gáspár Vvien kérdése:

Ügyfélkapuból letöltött XML fájlt mivel lehet megnyitni?

Figyelt kérdés
Próbáltam az összes böngészővel, Worddel, PDF-el, úgy hogy át is írtam, de akárhogy is próbáltam mindig értelmezhetetlen szöveget nyit meg. Úgy is próbáltam, hogy ISO-nak mentettem le.

2018. márc. 27. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Mihez kell ez a fájl? Általában űrlapok adatait tartalmazza amit be kell olvastatni egy megfelelő programmal, de semmi esetre sem egy olvasható tördelt összefüggő szöveges dokumentum lesz, ami ugyanúgy néz ki mint egy .doc vagy .pdf. A tartalma sokkal inkább egy kódsornak fogható fel, amit az azt kezelő program tud értelmezni és megjeleníteni.


Ami nem derül ki a kérdésből hogy mit akartál letölteni és mire kell. Lehet hogy nem is az .xml-t kell letöltened hanem van ott más. Vagy pedig tényleg .xml-t kell, de azt még valamilyen programban meg kell nyitni hogy használható legyen, és esetleg onnan menthető ki pdf-be.

2018. márc. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tárhelyre beérkezett dokumentumot szeretnék letölteni, és megnézni a tartalmát. A dokumentum leírása egy 4 számból álló számsor, a dokumentum típusa egy W és utána ismételten a 4 számból álló számsor plusz ezután zárójelben van még egy hosszú számsor.

A letöltés után is néztem hogy hiába a számomra nem értelmezhető leírás, de hogy benne van-e olyan szöveg amit kitudok olvasni, viszont nem találtam benne.

2018. márc. 27. 11:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha valamilyen online felületen benyújtottál egy kérelmet/űrlapot és arra kaptál választ, hiánypótlást vagy bárit amivel még foglalkozni kell, lehetséges hogy ugyanabban kell ezt ismét megnyitni. Ismét felkeresed azt az oldalt ahol csináltad, ismét megnyitod a nyomtatványkitöltőjét (ha online), és ha ott van megnyitás akkor a letöltött xml-t betallózod, és akkor fogod a mezőkben látni az xml tartalmát.
2018. márc. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ahogyan már írták, ez a formátum nem olvasgatásra való.

Nem adóbevallással kapcsolatos, a kitöltőprogramban kellene megnyitni?


Ha csak nézegetni akarod, bármelyik böngészőben megteheted, de exel és calc is nyitja.


A szerkezete ehhez lesz hasonló:


<valami>valami szövege</valami>

<másik>másik szöveg</másik>

2018. márc. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az xml struktúrált adat, az értelmezése a programon múlik.

Ha bevallás akkor gondolom abevjava program alkalmas rá.

2018. márc. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ÁNYK programmal is próbáltam megnyitni, ahol szintén nem engedte.
2018. márc. 27. 12:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ÁNYK nem csinál xml-t. Ott az adóbevallás .kny kiterjesztésű, minden más pedig .enyk.


A kérdés inkább az, hogy kitöltöttél-e valamit amire ezt visszaküldték, és ha igen, akkor mi volt az, milyen programmal. Rengeteg anyagot lehet beküldeni online, és ezeknek sokféle programja és kiterjesztése is lehet, így nem lehet csak abból megmondani, hogy "xml".

2018. márc. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

lehet ez az alap fájl,de import funkció se enged ilyesmit?

(most nem tudom megnézni,mert nem olyan gépnél vagyok)

2018. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az import funkciót nem értem annyira. Elméletileg nem lett benyújtva adatlap kitöltés. Viszont céges dokumentumról van szó (munkahelyi), így nem vagyok teljes mértékben meggyőződve arról, hogy nem-e korábban beadott valamire jött volna reakció.
2018. márc. 27. 13:45
 10/10 anonim ***** válasza:

ÁNYK SÚGÓ


[link]


42.oldal

2018. márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!