Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 kézbesítés optimali...

Windows 10 kézbesítés optimalizálás miért lassítja a netemet?

Figyelt kérdés

Windows 10 Pro fut a gépemen, azt vettem észre hogy nagyon lassú az internet a gépemen. Megnéztem a feladatkezelőben, hogy mi fogja esetleg, és a címben található szolgáltatás 70-90%-ban fogja a sávszélességet.

Le biztos hogy nem tölt, naprakész a rendszerem.

Utána olvastam, hogy ez a Windows Update egyik szolgáltatása, de én kikapcsoltam hogy P2P módban töltődjenek a frissítések.


Nem értem, hogy fordulhat elő hogy egy háttérben futó szolgáltatás ennyire terheli a gépemet, mikor több tízezer forintot fizettem a Windowsért...


Valakinek valami ötlete, hogyan lehetne kikapcsolni?



2018. márc. 31. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gépház--->Frissítés és biztonság--->Windows Update--->Speciális beállítások--->Kézbesítésoptimalizálás - itt ezt ellenőrizd le, hogy ki van-e nyomva tényleg.
2018. ápr. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen kikapcsotlam, sőt még a limiteket is beállítottam a minimumra. Most már csak 5%-ot fog a netemből, de az is zavaró.


Tiltsam le az egész Windows Update szolgáltatást? Vicc, hogy ha nincs más megoldás.

Ezért kár volt fizetni érte..

2018. ápr. 1. 08:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is kinyomtam, és nálam nem is fut. Keresd meg a Szolgáltatások között ezt és ott tiltsd le. Legegyszerűbben úgy találod meg a Szolgáltatásokat ha elkezded írni start menübe. Pont nem vagyok gépközelben, szóval nem tudom a pontos nevét ott hogyan találod meg, de valószínűleg hasonló névvel lesz ott a Szolgáltatások között is.
2018. ápr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Letiltottam, köszi a segítséget! :)
2018. ápr. 1. 14:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Szolgáltatásokba letiltom a frissítéseket akkor örökre le lesznek tiltva a frissítések?


Én is win10-t használok.

Azt hallottam a sok frissítés előbb utóbb tönkre teszi az SSD-t, a sok írás miatt.

2018. ápr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én a frissítéseket hagyom, hagy menjenek. Az én SSD-m garantált írása 100TB, ami jó néhány évig elég. És ez csak a garantált, nem a maximum.


Egyébként egy-egy frissítés nem befolyásolja az élettartamot, nem 10GB egy frissítés. Szerintem nyugodtan hagyhatod őket.

2018. ápr. 1. 17:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintetek az informatikusok (az én haverom rendszergazda azt mondta hogy mindent kell frissíteni) miért mondják szerintetek kell vírusirtó meg a frissítések?


Szerintetek is hülyeség frissíteni?

A Google Playen is nyugodtan le tilthatom a frissítéseket?

Szoftver frissítéseket is tiltsam le a telefonon?

2018. ápr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Itt most nem telefonról volt szó, de szerintem egy frissítés sosem fölösleges, semmilyen esetben sem,.
2018. ápr. 1. 20:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak az a baj hogy a telefonon frissítek, pár héten belül használhatatlan a telefon.
2018. ápr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Telefonon sokkal gyorsabban forognak az alkalmazások. Úgy értem, hogy a facebook pl, ami egy folyamatos online szolgáltatás, ad neked egy alkalmazást, de pár frissítés múlva, ha még mindig a régi verziód van egyszerűen nem fogod tudni elérni a facebook-ot azzal. Érdemes telefonon mindenképp frissíteni. Gépen meg, főleg a win10 esetében nagyon fontos lehet egy-egy frissítés telepítése, mivel ez már egy szolgáltatás, ami frissül folyamat és nem lesz újabb win10. Ha netán egyszer frissíted a driver-eidet, de a rendszeredet amúgy nem szoktad frissíteni akkor sok probléma jelentkezhet. Pl. nem jelenik meg a vga konfigurációs felülete (megtörtént eset bátyám win7-es gépén), mert mikor megnyitnád, hibára vonatkozva bezárul az. De pl egy böngésző is egyszer eljuthat oda, hogy egy operációs rendszerhez hozzáadott funkciót követel meg a működéshez, és mit ad isten? Hát naná, hogy ez a funkció az op. rendszer frissítésben van benne :D Vagy pl a legújabb Net Framework kéne, de a rendszered, mivel régen lett frissítve nem kompatibilis vele, így a feltehetőleg legfrissebb Framework-öt használni akaró programok szintén nem fognak működni. Nagyon röviden összefoglalva, ha nem is azonnal, de a későbbiekben pont ez miatt jelentkezhetnek kompatibilitási problémák. De ha netán semmit sem frissítesz sose, így ezeket megúszod, akkor is... Olyankor csak simán sebezhetőbb lesz a géped, mivel pl. nem frissítetted a vírusirtódat, így az nem feltétlen ismeri fel az újonnan felfedezett, és a vírusdefiníciós adatbázishoz már hozzáadott vírust. És ugye a vírusdefiníciós adatbázis sem terem ott magától a gépeden...


Én régen amúgy elvoltam egy kalóz XP-vel, miközben frissítettem a programokat, de a rendszert nem. Update le volt tiltva, mert féltem, hogy felfedezik a tört verziót azt akkor nyaggatott volna a gép. Win7-et is hasonlóképp használtam. Win10-nél meg ugye nem is volt más választásom.

2018. ápr. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!