Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom excelben megcsináln...

Hogy tudom excelben megcsinálni, hogy ha egy érték megjelenik egy oszlopban, akkor egy másik oszlop is látható legyen? Ellenkező esetben ha egy érték nem igaz, akkor a másik oszlop se legyen látható?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 1. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy tisztán lássuk egy oszlop bármelyik cellájában, ha benne van egy érték, akkor egy másik oszlop összes értéke látszódjon?
2018. ápr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Illetve az is kérdés,hogy az egész oszlop úgy ne legyen látható,mint mikor 0 szélességű,vagy az értékek ne legyenek benne láthatóak?
2018. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szia az első kérdés igaz, illetve úgy szeretném, hogy ha nem az az érték van egy adott oszlopban, akkor a másik oszlop egyáltalán ne legyen látható, mintha el lenne rejtve.
2018. ápr. 1. 18:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Hmm, hát ez simán nem működne képletekkel szerintem, csak makróval.


Rákeresve ezt találtam:


Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)


If Range("A1") = "Hide" Then

Columns("B").EntireColumn.Hidden = True

Else

Columns("B").EntireColumn.Hidden = False

End If


End Sub


Ami annyit tesz,ha A1 értéke Hide, akkor elrejti B oszlopot (persze ezeket írd át úgy,hogy jó legyen).


A lényeg,hogy ha maradok ennél a kódnál, akkor egy fkeres függvényt raknék az A1-be, ami kikeresi az értéket az adott oszlopban.


Ennek a két dolognak a kombinációjával menne.

2018. ápr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
szuper zseni vagy. De mi van akkor, ha én mindenféleképpen akarok értéket tenni A1 oszlopba? A problémám röviden, hogy van 9 értékem, amelyek közül valamelyiknek szerepelni kell az oszlopban és ezekhez különböző folyamatok tartoznak. Azt szeretném, hogy egy legördülő kiválasztás után a 9 értékből csak a hozzájuk tartozó folyamatok/oszlopok jelenjenek meg.
2018. ápr. 1. 20:28
 6/8 A kérdező kommentje:
egyébként zöld pipa ment (ha számít) :-)
2018. ápr. 1. 20:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor inkább a vkeres függvény a jobb

[link]


Csinálsz egy táblázatot, mint itt ,csak felül a folyamatok neve, alul pedig a lépések vagy mik

egy másik füzetlapon pedig A2..Ax oszlopokba vkerest-használod

vkeres($a$1;(kijelölöd az előzőleg készített táblád);(2,3,4... sor száma);IGAZ)

2018. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha ezt a táblát folyamatosan bővítenem kell SAP kódok alapján?
2018. ápr. 1. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!