Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A laptopomon alapból vannak...

A laptopomon alapból vannak funkció gombok. Ha az Fn gombot nyomva tartom akkor tudom használni az F1-F12 gombokat. Meg lehetne valahogy oldani, hogy ne kelljen nyomva tartanom, elég legyen csak megnyomnom?

Figyelt kérdés
Tehát hogy úgy működjön mint pl a Num Lock. Mint egy kapcsoló.
2018. ápr. 1. 16:36
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Igen, meg.


A BIOS/UEFI-ben kell beállitani, azt hogy hogyan működjenek a funkcióbillentyűk (általában Function key/Multimedia key a választási lehetőség), tehát vagy hagyományos funkció billentyű szerint fog működni, vagy multimédiás billentyűk szerint (Fényerő/ hang, stb.stb) állitható vele.


Laptop tipusa alapján keress rá az user manuáljára abban biztosan benne van.


Sok sikert.

üdv.

2018. ápr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

De ezzel a biosban letiltom ezeket, nem? Mivel én szeretném továbbra is használni mindet úgy ahogy van, szimplán csak nem akarom lenyomva tartani mindig az Fn billentyűt, hanem pl.:

tudom használni a hangfel/le, frissít-bezár-touchpadki/be kapcs gombokat. megnyomom az Fn gombot és már az F1-F12 gombokat tudom használni.

2018. ápr. 1. 18:00
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem, nem tiltod le őket.


Amit TE szeretnél azt nem biztos hogy tudja a laptopod.


Jelenleg kétféle képen használhatod a funkció billentyűket (F1-F12).


FN gomb lenyomásával vagy anélkül. Azt tudod beállitani, a BIOS-ban, hogy melyik használathoz keljen megnyomni az FN gombot. (Tehát vagy simán használod az F1-F12-őt és FN-nel együtt a multimédiásként, vagy forditva, tehát simán multimédiásként és FN-nel együtt pediglen F1-F12-ként).


A Lenovonál láttam olyat amit Te szeretnél, az FN gombon van egy kis led és led álapotától függően tudod használni a F1-F12-es billentyűt, a ledet az FN billentyű hosszan történő lenyomásával lehet kapcsolgatni.


Itt van valami hasonló : https://www.youtube.com/watch?v=cqxVV8blcu0


Sok sikert.

Üdv.

2018. ápr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Lenovo Ideapad 100-15IBD laptopom van, a "nagyobb" változat (8gb-os változat)

2018. ápr. 2. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!