Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan függvény Excelben,...

Van olyan függvény Excelben, ami egy cellába írt szöveget tud szétválasztani adott szónál? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

Íme a példa:

'A' oszlopban egymás alatti cellákban a következők vannak:

meggy és eper

cseresznye és málna

dió és alma


A gyümölcsöket szét lehet választani két cellába úgy, hogy az egyik cellában az "és" szócska előtti gyümölcs, a másik cellában pedig az "és" szócska utána gyümölcs jelenjen meg? Tehát magára az "és" szóra nincs szükség.



#Excel #szétválasztás #cella #cellába #szónál
2018. ápr. 4. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám, hogy a szöveg.keres függvénnyel megkeresem az "és" pozícióját, utána ezt felhasználva a bal és közép függvényekkel kivágnám a szükséges részt. Ezt akár egyetlen képletbe be lehet írni.
2018. ápr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Az Adatok panel/"Szövegből oszlopok" funkciója is működhet, megadod hogy a szóköz legyen az elválasztás alapja és akkor három oszlopba szétbontja az összeset. Majd fogod, és az "és" szót tartalmazó oszlopot törlöd.
2018. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


#1-es: Függvénnyel hogyan lehetne megoldani?

Ha bonyolódik a cellák tartalma, akkor is működik az a függvény? Pl. így változik a cellák tartalma:

meggy, eper, körte és barack


Ezeket szét lehet szedni úgy, hogy szintén csak 2 cellában jelenjenek meg? Tehát egyik cellába az "és" szócska előtti összes szöveg, a másik cellába pedig az "és" kötőszó utáni szöveg?

2018. ápr. 4. 18:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, de most nincs Excel, amin kipróbálhatnám, csak improvizálok. Mondjuk A2-ben van a szöveg.


A3:

=bal(A1;szöveg.keres(" és ";A1)-1)

A4:

=közép(A1;szöveg.keres(" és ";A1)+4);255)

2018. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, a másodikat elírtam..

=közép(A1;szöveg.keres(" és ";A1)+4;255)

2018. ápr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam és működik, nagyon köszönöm!


Egy kérdés, hogy jobban értsem a függvény működését:

Mit jelent a függvény végén a -1,+4;255?

Pl. a -1 nélkül is jó eredményt ad a képlet.

2018. ápr. 5. 10:44
 7/9 anonim ***** válasza:

meggy és eper

A szöveg.keres() az " és " elejét, tehát az "és" előtti szóköz pozícióját adja meg, ami itt 6 lesz. Neked a szöveg első 5, vagyis szöveg.keres(..)-1 karaktere kell.

A -1 nélkül a szóközt is hozzárakja, tehát "meggy_" lesz.


Ha az "és" előtti szóköz pozíciója 6, és az " és " 4 karakteres, akkor az eper a 6+4 pozíción kezdődik, vagyis innentől kell levágni a szöveg végét.

A közép() függvény utolsó paramétere az, hogy milyen hosszú szöveget vágjon ki. Ha jól tudom, ez nem opcionális (de lehet, hogy rosszul tudom), úgyhogy ide egy jó nagy számot szoktam írni, aminél biztos nem hosszabb a szöveg. Egyébként a jobb() függvénnyel is megoldható lenne, de szerintem úgy bonyolultabb. Ízlés dolga.

2018. ápr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát ez annyira pöpec, hogy legszívesebben dupla zöld mancsot adnék rá!

Köszi! Ez volt a problémám, s nagyszerűen megoldottad!

2018. ápr. 6. 19:35
 9/9 anonim válasza:
Nem hiszem el, hogy nem tudtak egy "split" függvényt beletenni, hanem ilyen kerülő megoldásokkal kell szerencsétlenkedni...
2022. máj. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!