Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gamer fejhallgatóval be lehet...

Gamer fejhallgatóval be lehet jól mixingelni egy zenét? (Mixing-Mastering) (FL Studio)

Figyelt kérdés

Már több mint egy éve foglalkozok zene készítéssel, és egy olcsó Gamer fejhallgatóval csinálom a zenéimet, mixing-mastering-et is. Az lenne a kérdésem, hogy ha vennék egy ilyen fejhallgatót és hangkártyát akkor jobban menne a mixing?


Fejhallgató: [link]


Hangkártya: [link]


Mert azért nagyjából tudom miket kell használni a mixing során viszont szerintem ez az olcsó Gamer füles korlátoz. Leírom miket szoktam használni. Virtual Mix Rack,SoundToys,Fabfilter,Waves SSL(CLA-2 vokálra pl vagy kick-re basszusra SSL Bus Compressor. És nyilván tiszta anyagokkal dolgozok.


Legfőképp arra lennék kiváncsi, hogy ez a gamer füles akadályoz szerintetek a mixing-be vagy nem? Érdemes megvenni a fent leírtakat? Köszönöm előre is.



#zene #FL Studio #mastering #mixing #FabFilter #mixing mastering #waves ssl #cla-2 #soundtoys
2018. ápr. 10. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
A gamer füles játszásra van, erősebb a stereo, basszusok és magasak is tuti fel vannak valamennyire nyomva. A studio fejhallgató ezzel ellentétben a lehető legtisztább hangot próbálja biztosítani.
2018. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Eleve borzalmas dolog fejhallgatóval keverni, a gamer fejhallgató pedig főleg nem erre való. A hifi, dj, gamer fejhallgatók színezik a hangot, ami zenehallgatásnál jól jöhet egyeseknek, de keverésnél a lehető legrosszabb dolog. Léteznek stúdió fejhallgatók, kb 40-50ezer körül kezdődik az a kategória ami valamirevaló, de keveréshez legjobb a monitorhangfal és akusztikailag jól kezelt szoba.
2018. máj. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 brokenbone válasza:
Semmilyen fejhallgatón nem keverünk, nem masterelünk. Csak stúdiómonitor.
2018. okt. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor ezért nem sikerül fejlődnöm mixing téren.. Most beruházok egy Yamaha HS7 studió monitorra, szerintetek ez megfelel itthoni keverésre?


[link]


2db 130 ezer körül lesz. Itthonra kell ilyen vagy nem? Ki tudom-e használni?

2018. okt. 7. 17:27
 5/7 anonim ***** válasza:

attól függ milyen zenéket akarsz keverni. amennyire tudom, ezeknek elég gyenge a mély tartományuk, inkább középtartományban erősek, szóval elektronikus és rap műfajokban nem hiszem, hogy jó választás, de akusztikus, rock és ilyesmi műfajokban (ahol inkább a középtartomány releváns) bizonyára jól megállja a helyét.

De itt találsz egy rövid leírást és egy-két javaslatot a hs7-en kívül, ez alapján könnyebben dönthetsz.

[link]

2018. okt. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Deephouse/NuDisco-t akarok keverni rajta, példának mondok 1-2 producert: Anton Ishutin, Deepjack, Finnebassen, Moe Turk, nem tudom ismered-e Őket. Ilyen fajta zenéket csinálok ezekbe a zenékbe sok a basszus akkor mélyládát is kellene vennem. HS7-hez van mélyláda viszont drágább mint a 2 pár HS7 :( Az most nem férne bele sajnos, tudnál esetleg ajánlani másik studio mélyládát ami nem ennyire drága de mégis megállja a helyét?
2018. okt. 14. 22:38
 7/7 anonim ***** válasza:
nézd meg a linket amit feljebb küldtem, ott van pár javaslat, én annyira nem vagyok otthon stúdiómonitorokban, audiophile hifi rendszeren keverek.
2018. okt. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!