Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan változik a 32 bites...

Hogyan változik a 32 bites alkalmazások memória korlátja 64 bites operációs rendszeren?

Figyelt kérdés

Jelenleg win7 64bites op rendszerem van, de 32 bites zeneszerkesztő programot használok, név szerint a Cubase 5-öt. A hozzá tartozó pluginek is 32 bitesek. 4gb memória van a gépemben, amit ez a program le is foglal rendesen. A teljes rendszer 3.8 GB memóriát eszik amikor jól le van terhelve, a Cubase ebből kb 2.9-et. Elég látványosan akadozgat már ilyenkor a lejátszás.

A kérdésem lényege ez lenne általánosságban: Ha 4 gb fölé bővíteném a memóriát a gépben, az kihatna-e a 32bites programokra?

Abból indulok ki hogy a 32bites oprendszerek 4 gigát címeznek meg max. Valószínűleg a 32bites programoknak is van ilyen limitje, valamit hallottam róla, de nem tudom pontosan mennyi.

Tehát ha mondjuk 6 esetleg 8 giga ramra fejlesztenék, többet lenne képes használni a 32bites programom 2.9 gigánál, vagy a 32 bit miatt ez már nem sokat változna? Esetleg ez alkalmazás függő?


2010. jún. 12. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Helló!


Igen, ha jól tudom, akkor a 32bites programoknak is van egy ilyen limitje, ami 3-4 Gb, pontosan nem tudom.


Én úgy tudom, hogy egy futtatható állomány max pl:3 GBot foglalhat le, de ha egy program több részből áll, akkor elvileg lehet részenként 3GB sztem.


De ahogy írtad a program 2,9GBot eszik, tehát ez még nincs olyan közel a 4GBhoz, így sztem ram növeléssel többet tudna leszívni a ramból, így gyorsabb lenne.


Ha ilyen nagyobb gépigényű programmal dolgozol, akkor próbálj meg 64bitest beszerezni belőle.

2010. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


[link]

2010. jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!