Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogyan adjam meg a...

Excelben hogyan adjam meg a jelenlegi időt egy cellába egy kattintással?

Figyelt kérdés

úgy kéne hogy ez az idő ne frissüljön, hanem maradjon az az időpont amikor megadtam.

Nyilván mivel sokszor lenne szükség erre a műveletre ezért az a módszer nem megfelelő hogy elkezdem beírni a cellába hogy: 2018.04.20. 7:11:51 mert ez túl sokáig tart és könnyen el lehet ütni egy számot.



2018. ápr. 20. 07:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Makró segítségével megoldható
2018. ápr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg ha rámész egy cellára, és lenyomod a CTRL+; (pontosvessző) kombinációt, az fixen beírja az aktuális dátumot.

Ha lenyomod, hogy CTRL+SHIFT+; akkor pedig az időt írja.

Na most ezt kipróbáltam, nekem Excel 2016-ban a CTRL+; nem csinált semmit, az időt pedig CTRL+SHIFT+: (kettőspont) kombinációval tudtam kiíratni.


Én nem rajongok a makrókért, de lehet csak azért, mert elsőre nem tudtam használni, és nem vesz rá a lélek, hogy foglalkozzak vele :D

A helyedben én ezt úgy csinálnám, hogy beírnám a MOST() függvényt oda, ahova kell a dátum, majd CTRL+C, jobb klikk, Beillesztés->Érték.

Így a MOST() megadja, ami neked kell, a Másolás/Beillesztés meg megtartja az értékét.

Nyilván ezt a folyamatot fel lehetne venni makróba is.

2018. ápr. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kőváry Orsolya ***** válasza:
55%

Az aznapi dátumot a Ctrl+0 írja ki. (csak az alfanumerikus billentyűzeten, magyarul a betűk feletti nulla)

A pontos időt pedig a Ctrl+Shift+. (pont) - de az Excel dátumkezelése szempontjából ez nem az igazi

2018. ápr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
A #3as a működő.
2018. máj. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!