Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blender Linux alatt friss...

Thyeby kérdése:

Blender Linux alatt friss automatikus telepítéssel miért nem friss?

Figyelt kérdés

Tanulom egyszerre a Linuxot is, és a Blender-t is. Telepítettem egy Mint-re a Blendert, amit az felkínált. Meglepetésemre szupergyors, és full korrekt.

Azonban nem a legfrissebb települt, hanem 2.76b. A Win7-re 2.79-et sikerült feltennem. Amikor esténként tanulgatom a jutyubról, kicsit izgalomba hozott az eevee új rendermotor. Gyorsabb renderelést remélnék tőle, ezért szeretném kipróbálni. Igen ám, de az meg csak a Blender 2.8-tól elérhető.

A barátommal együtt kóstolgatjuk. Ő egy I3 laptopon tanulgatja. Van az a videó, amiben vizet folyatunk egy kádba. Egyszerűbb, mint gondoltuk. De ott állt meg a dolog, hogy egy képet 15 percig renderelt, és van háromszáz kép.



2018. ápr. 20. 17:16
1 2
 1/13 Rugalmas válasza:

Az ujabb kernel verzió frissitések miatt.

Melyik linux Distro rendszet használsz?

https://www.youtube.com/channel/UCDUrKfGcXuEO21kbNGJbf8A

2018. ápr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 tabaki ***** válasza:
Töltsd le a Blender honlapjáról, csomagold ki akárhova, és onnét futtasd.
2018. ápr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 CspCsj ***** válasza:

A 2.8 még nem stabil:

[link]

2018. ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Rugalmas: Mint Cinnamon-t telepítettem.


CspCsj: Köszönöm az infót!

Kipróbáltad?

Kiokosítanál? Mit jelent az, hogy official, és mi jelzi azt, hogy nem stabil?

2018. ápr. 20. 19:54
 5/13 anonim ***** válasza:

"Currently we are aware of many issues in 2.8 and actively working to fix them.

Since replying to reports takes time, we have decided to limit bug reports to module team members"

2018. ápr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tabaki ***** válasza:

A nem stabil annyit jelent, hogy még dolgoznak rajta, tesztelik, és javítgatják a közben előkerülő hibákat. Kipróbálásra már letöltheted, de óva intenek a komolyabb felhasználástól, illetve attól, hogy fontos fájlokat ezzel mentsél.


A hivatalos változat már végigment a tesztelésen, ezért a gyakorlatban is használhatónak minősítik. Ettől függetlenül két főverzió között is buknak ki kisebb-nagyobb hibák a napi használatban (mégpedig szép számmal, mivel bonyolult a program), ezeket orvosolják az a, b, néha c alverziók kiadásával. A mostani hivatalos Blender a 2.79b, ami már egy rendesen leülepedett, hibamentes változatnak tekinthető. Ehhez képest a 2.8 nem egyszerűen az eddigi funkciók további tökéletesítését célozza, hanem megint újdonságokkal áll majd elő, ezért kell arra számítani, hogy félkész állapotában még megbízhatatlan.

2018. ápr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon Köszönöm! És elnézést, kicsit jobban ki kellett volna nyitnom a szemeimet.


Vajon mikor lesz ebből stabil verzió? Nagyon várom.

2018. ápr. 20. 22:16
 8/13 A kérdező kommentje:

tabaki: Értlek. Tehát akkor tanulni teljesen megfelelő lesz, ha meg valami nagyobb fába vágnánk a fejszét, akkor vissza 2.79b-re és ott karcolni a betont.


Talán még egy hete sincs, hogy feltettem a Linux-ot. Videók, tutoriálok tolták, hogy 10 GB bőven elég lesz. Én erre leválasztottam neki 20 GB-t. Nem mondom, hogy nincs még helyem, de jobban fogy, mint gondoltam. Legalább 50 GB-t kellett volna partícionálnom, akkor most kevésbé zavarna. Nem múlt el nap, hogy ne telepítettem volna olyat, amit nem is szándékozok eltávolítani a jövőben.

Így, hogy már kezdem picit belakni ezt a Mint-et - jó sok munka van már benne - hát egy előttem szóló szavaival élve krampácsolás következik: Csinálok még partíciót, ahova mondjuk a Video rendereléseket fogom kimenteni, meg pölö a Blender munkákat.

(Tudom, hogy nem fogom kibírni, hogy ne próbáljam ki az új Blendert is.)


Apropó!

Van a Linuxon valami élhető alternatívája az Adobe After Effect-nek, vagy a Sony Vegas-nak?

A Photoshop helyett a Gimp teljesen jónak tűnik, de még nem ástam jobban bele magam.

2018. ápr. 20. 22:34
 9/13 tabaki ***** válasza:

Nem tudom, mikor jön a 2.8, de valószínű, hogy olyan sokat már nem kell várni rá. Mire 2.79b-ig megtanulod a Blendert, biztosan elkészül...


Adobe After Effect, Sony Vegas:

Én mindenesetre javaslom helyettük ... ööö ... mondjuk a Blendert. Nyilván arra nem lesz képes mellékállásban, mint a piaci programok teljes fegyverzetben, de azért nem rossz, nem rossz...

2018. ápr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

tabaki: Értlek, köszönöm. Próbálkozok majd vele. Azt csekkoltam már első látásra, hogy ott a timeline, és működik is - bár anélkül, hogy ki is próbáltam volna, úgy véltem, kicsit fapados. De ha ló nincs, jó a szamár is. No, meg átléphetek Windowsba, ott van minden.

Arról tudsz, hogy Wine alól futnak a Win-ban ominózus jól bevált moziszerkesztők?

2018. ápr. 21. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!