Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Arduino akadálykerülő robot...

Arduino akadálykerülő robot programhiba - csak pörög körbe. Látja valaki a hibát? Kód a leírásban

Figyelt kérdés

A robotom 2 kerekű, rászerelve: szervó, ultrahangos távolságmérő, L298N motorvezérlő, arduino UNO. Célja: körülnéz hogy van-e akadály, ha nincs, eltér jobbra/balra és megy előre. Ehhez képest a bal(kódban A_MotorEnable) kereke forog csak(tehát körbe-körbe megy). Az akadályt érzékeli, csatlakozási hiba nincs.

Link a kódhoz: [link]



#akadály #robot #UNO #Arduino #kerülő #kerülés #obstacle #avoider #ultrahangos távolságmérő #micro servo
2018. ápr. 20. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi ez a google drive mánia? Normális kódmegosztó oldalra(git, pastebin) tedd fel, ne ilyen botnetre és foglalkozunk vele...
2018. ápr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ, talán majd legközelebb Gitre töltöm.. vagy nem, mintha nem lenne tök mindegy.


Megtaláltam a problémát egyébként, az UNO timereivel volt a gond, a megoldás pedig: meg kell cserélni az ultrahangos táv. mérő trig pinjét(én kódomban 11-es lábról a 3-as lábra átszúrni) a B motorvezérlő pinjével(én kódomban 9-es lábról a 5-ös lábra átszúrni).

2018. ápr. 27. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!