Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wifi prioritás Ethernet felett?

Wifi prioritás Ethernet felett?

Figyelt kérdés
Azt már sikerült megoldanom, hogyha egyszerre van a gépen WIFI és ethernetes internetelérés, akkor a WIFI-t használja alapból. Ezt az ún. metrikák segítségével sikerült beállítanom. A gondom viszont az, hogyha bekapcsol a gép, akkor érzékeli, hogy van ethernet kapcsolat (a kábel mindig be van dugva), és a WIFI-re meg sem próbál rámászni, mindig nekem kell kézileg csatlakozni. Nem is a lustaság a gond, hanem pl. távoli vezérlésnél ez elég macerás, mert az ethernet mögött egy kliens router van, aki szeret random szakadozni :). A wifi kapcsolat mindig stabil. A Windows 10 viszont nem hajlandó "magától" automatikusan, induláskor rácsatlakozni a wifi-re, amennyiben be van dugva az ethernet kábel is. Hiába van megjegyezve a hálózat, és kipipálva az automatikus csatlakozás gomb. Valakinek van ötlete? Esetleg valami script, ami lefut még az user login előtt?

2018. ápr. 25. 01:00
 1/2 A kérdező kommentje:

Megoldottam magamnak. A script bevált, kár hogy csak a kérdés kiírása után jutott eszembe.

netsh wlan disconnect

netsh wlan connect name=<wifi hálózat neve>


Ezt a .bat file-t kell ütemezett feladatként futtatni rendszerindításkor, és csatlakozni fog a wifire. Valamint a prioritási beállítások miatt (metrika) ezt is fogja alapértelmezetten használni.

2018. ápr. 25. 01:26
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát kitudja.

Én épp lebeszélni tudom nehezen az automatikus kapcsolódásról a gépeimet.

W10 és w7 is.

2018. ápr. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!