Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows beépített töredezett...

A Windows beépített töredezettségmentesítője és a Pirifom Defraggler miért ír ki más értéket?

Figyelt kérdés
A Windowsos 13%-os töredezettséget jelez a Piriformos meg 37%-ot. Mindezt ugyan arra a partícióra. Most akkor melyik a helyes?
2018. ápr. 30. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Erre most mit vársz? Nézd meg még kettővel és a gyakoribb lehet a valós...
2018. ápr. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A Windows alapú töredezettségmentesítő, elég gatyi és nem is csinálja meg megfelelően a dolgát. Én személy szerint a powerdefragmentert használom és megvagyok elégedve vele teljesen. Ez a Program (amit ajánlottam) valóban rendbe rakja a winchestereket. De vigyázz SSD-n NE alkalmazd. :) Ezt a programot itt letudod tölteni ha érdekel, és kíváncsi is vagy rá:


Defragmenter: [link]


Contig: [link]


HA nem jönne össze nem tudnád használni akkor szólj, és elküldöm úgy, hogy össze van állítva neked csak használnod kell. Privátban elérsz!

2018. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Win10-em van és az összes partíción 0% a töredezettség, úgy hogy csak a beépített van. Szerintem sokan ezt egy kicsit túllihegik a minimális sebességtöbblet miatt.
2018. ápr. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalataim alapján, valóban nem teszi rendben a dolgát. Vitatkozhatnánk, de minek? :D Rengetegszer használtam a Windows alapút és más, no name cégek/személyek által összerakott töredezettségmentesítőt is és véleményem szerint a Windows alapú igen a legalján van már ha a igényességet és a rendes rendbe rakást nézem. :)
2018. ápr. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Így van. Ki mit tapasztal...
2018. ápr. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Most meg azt vettem észre hogy még tegnap este rátettem a piriformos defragglert, és még nem végzett egy 870 gb-os partícióval amin több mint 500 giga adat volt. lenyomtam és újra elindítottam, erre több töredezett volt mint mikor elindítottam. aztán úgyhagytam és a kérdés kiírása után leszedtem egy másikat a smart defrag 5-öt most ez megy, aztán kiderül mi lesz. Ha ez sem jó akkor leszedem amit a 2-es válaszoló ajánlott
2018. ápr. 30. 18:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Fél tera anyagnál mit vársz? Van olyan adathalmaz amit többször is át kell másolni mire a helyére kerül. Nagyon sok adatot kell akár többször is mozgatni. Ha közben leállítod akkor marad a kavarc mert nem végzett csak átmásolt egy csomó fájlt máshová és előfordulhat hogy rosszabb lesz a helyzet mint az elején mert olyan adatokat is átmozgathat külön-külön helyre amik eddig egymás mellett voltak, de a végén minden a helyére fog kerülni de ezt ki kell várni. Pláne 500 GB-nál!!
2018. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Lefutott a smart defrag. a piriformos szerint ugyan úgy szanaszét vannak a fájlok, de már minden kék. Elindítottam a piriformosat had fusson és akkor nem kapcsolom le még magától le nem áll..
2018. ápr. 30. 20:21
 9/12 anonim ***** válasza:
5. válaszoló, épp ez az. Mindkettőnél sok idős (Hónapok vagy Évek) tapasztalatom van, sőt van mégegy töredezettségmentesítő, amit a kollégám ajánlott, ami megint egy szuper program. Felületes munkára jó a Windowsos is, hidd el nem rosszat akarok a kérdezőnek. :D
2018. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat ez lemaradt:


Auslogics Disk Defrag letölthető ingyenesen itt: [link]

2018. ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!