Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha egy QR-kód egy random dot...

Ha egy QR-kód egy random dot mezőbe/környezetbe van ágyazva, akkor a QR-kód olvasók tudják olvasni, vagy megzavarja őket?

Figyelt kérdés

2018. máj. 2. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézed, minden QR kódnak van három sarka, ahol három azonos minta van. Általában egy nagyobb négyzetben egy kisebb, de lehet más is. Ezek segítségével pozicionálja be az olvasó, hogy meddig terjed a kód és honnan milyen irányba kell olvasni az adatokat. Tehát ameddig ez a három minta felismerhető és az általuk határolt terület tisztán kiolvasható, nem számít, hogy ezen a területen kívül mi van.
2018. máj. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Képzelde zt én is tudom, a kérdésem az volt, hogy ezt a programok is tudják-e? Mert el tudom képzelni, hogy ezt megspórolja egy programozó, mert egy QR-kód körül más környezetet feltételez alapból. Viszont lehet hogy van egy standard algoritmus, amit minden progrmozó csak bemásol, és akkor ez nem így van.
2018. máj. 2. 16:06
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ezek segítségével pozicionálja be az olvasó, hogy meddig terjed a kód"


Nem tudsz olvasni, vagy értelmi zavarod van? Egy normális választ kaptál az elsőtől...

2018. máj. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elolvasni, értelmezni nem tudod, amit írtam, az arcod meg hatalmas. Na mindegy, leírtam, menj el iskolába, megtanítanak szövegértésre. Szívesen!
2018. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem értem mit lovagolsz az igazadon, amit leírtál pontosan tudom, és ezt már el is mondtam, a kérdésem nem az volt, hogy hogyan kéne működjön elvileg egy jó algoritmus, hanem az, hogy a QR olvasók mindegyike jól működik-e? mint már írtam lehet hogy van egy standard kód, amit mindenki használ, de lehet hogy van egy standard algoritmus, amit mindenki saját maga implementál és adott esetben el is ronthat, vagy lehet hogy egyik sincsen, csak a QR-kód szabvány algoritmus nélkül, és mindenki saját maga találja ki az algoritmus és implementálja, és akkor még nagyobb az esélye, hogy vannak rosszul működő olvasók, amik nem minden környezetben tudnak boldogulni a kóddal
2018. máj. 3. 21:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Elvileg tudnia kellene a sarokjelek miatt. Nyomtasd ki, aztán próba. :)
2018. máj. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen, de a kérdésem nem az volt hogy 1 tudja-e , hanem a piacon lévő 1000-ből kb. hény szazalék tudja? 100,99,90,50,10?
2018. máj. 8. 12:17
 8/9 anonim válasza:

Nyilván arra a kérdésre, hogy a piacon levő termékek mekkora része támogatja ezt valószínűleg nem fog tudni válaszolni senki.


Általánosságban elmondható, hogy az alkalmazásfejlesztők kerülik az olyan problémák megoldását, amit már valaki előttük megoldott, és egy programkönyvtár formájában nekik megfelelő licensz alatt közzétett.


Nem tudom, hogy pontosan hogy működnek ezek az algoritmusok, de élek a gyanúperrel, hogy amíg valóban véletlen szemét van a QR kód körül, addig ez nem jelent komolyabb problémát. A gondok valószínűleg akkor kezdődnének, ha ezek a detektációt segítő négyzetek ismétlődnének körülötte szabályos elrendeződésben.


Amúgy nem is igazán értem a kérdést, mármint ez hogy jött elő neked valódi problémaként. Én is azt tudom tanácsolni, amit már előttem megírtak. Próbálj ki több szoftvert, és vásárold meg a piacról azt, amelyik leginkább megfelel az igényeidnek. Esetleg végezz előfeldolgozást a képeken, és vágd le a nem a QR kódhoz tartozó részt. (netán készítsd eleve úgy a képet)

2018. máj. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy QR-kódot egy hozzá tartozó grafikába építve akarok készíteni és nem tudom, hogy használható lesz-e
2018. máj. 22. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!