Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan varázsolhatok hangot...

Mr.Shadow kérdése:

Hogyan varázsolhatok hangot egy HP Compaq dc7700p convertible minitower számitógépre?

Figyelt kérdés
Vettem egy iyen pc-t és a Hdd az rossz volt benne vettem egy újjat feltelepítettem windows 10 op.rendszerrel nem volt hang letöltöttem hozzá sok féle drivert,de igy sem volt jó,videókat néztem róla,de nem oldotta meg a problémát így gondoltam nem támogatja a Windows 10-et és Felraktam egy Windows 7-et ugyan az és jött a windows Xp,de így sem jó már nem tudom,hogy mit csinálni a válaszokat előre is köszönöm

2018. máj. 2. 16:26
1 2
 1/14 CspCsj ***** válasza:

[link]


- klikk a második "High Definition Audio Codecs (Software)" pontra

- Kipipálod az "I accept to the above", majd klikk a "Next" gombra

- első kettőből a rendszernek megfelelő 32 vagy 64 bites programot letöltöd

- letöltés után telepíted.


Megj.:

Elvileg Realtek ALC262 audio-chip van benne.

Innét ugyanúgy tölthető: [link]

2018. máj. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt is próbáltam már és nem jó,de azért kösz!
2018. máj. 2. 17:29
 3/14 coopper ***** válasza:

Szia.


Driver keresés hardverazonositó alapján : https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Ha megadod a hardver azonositót, megpróbálok én is drivert keresni az eszközhöz, illetve kell még az is hogy milyen operációs rendszer (Win7), és az is, hogy 32 bites vagy 64 bites.


Sok sikert.

üdv.

2018. máj. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Windows 64 bit
2018. máj. 3. 19:38
 5/14 coopper ***** válasza:
Oké, ez rendben van, de mi a hardverazonositó ?
2018. máj. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1002&DEV_AA01&SUBSYS_00AA0100&REV_1002
2018. máj. 3. 19:45
 7/14 coopper ***** válasza:

Szia.


Itt van egy pár driver windows 7 64 bitre : [link]


Letöltés és kibontás után a következő mappaszerkezetet kapod (A driverek a driverpack solution-ból vannak) :


- DP_Sounds_HDMI_18041

- - AMD

- - - FORCED

- - - - 7x64

- - - - - 7.12.0.7704_legacy

- - - - - 7.12.0.7706

- - - - - 7.12.0.7723

- - - - - Conexant

- - Realtek

- - - NTx64


Mindegyik "vég" mappában található egy-egy INF file.


- DP_Sounds_HDMI_18041\AMD\FORCED\7x64\7.12.0.7704_legacy\AtihdW76.inf

- DP_Sounds_HDMI_18041\AMD\FORCED\7x64\7.12.0.7706\AtihdW76.inf

- DP_Sounds_HDMI_18041\AMD\FORCED\7x64\7.12.0.7723\AtihdW76.inf


A fenti három INF filében megtalálható az általad megadott hardverazonositó ( HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1002&DEV_AA01&SUBSYS_00AA0100&REV_1002 )


INF filés drivertelepités :


Ha nem található végrehajtható álomány (EXE) akkor a következő a módszer :


Ami nem mindig működik : Megkeresed a megfelelő INF kiterjesztésű fájlt - Neked most a felsorolt három fájlból valamelyiket - próbáld az utolsóval a sorszám alapján az a frissebb - 7.12.0.7723\AtihdW76.inf (Sajátgépben : "Telepítési információk"-ként fut a Típus oszlopban), majd jobb egér gomb és a megjelenő menüből a "Telepítés" menüpontot választva, telepíthető a driver. A Windows ilyenkor általában azt írja, hogy "Ezzel a fájllal nem végezhető el a telepítés" vagy valami hasonló hibát ad.


Ami mindig működik : Az eszközkezelőben megkeresed azt a hardvert amire drivert szeretnél telepíteni/frissíteni, és a driver "Telepítése" vagy "Frissítése" gombbal (A megjelenő ablakban az "Illesztőprogramok keresése a számítógépen" részt kell választani), majd betallózod neki a megfelelő INF kiterjesztésű fájlt vagy azt a mappát ahol az INF fájlok találhatóak - ugyanúgy a harmadik INF fájllal próbáld először : 7.12.0.7723\AtihdW76.inf


Sok sikert.

üdv.

2018. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A Windows megállapitotta,hogy az eszköz illesztőprogramja naprakész.Félek itt már nem segit semmi azért köszönöm
2018. máj. 3. 20:34
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam,hogy azt írja,hogy az eszköz illesztőprogramja naprakész,de ígysem jó
2018. máj. 3. 20:37
 10/14 coopper ***** válasza:

Szia.


Távolitsd el a drivert, de úgy hogy törlöd is a gépről (az eltávolitásnál van egy check box : "Törölje le az eszköz illesztőprogramját" ezt be kell jelölni - és igy törli a drivert is). Aztán próbáld meg a telepitést.


Nem tudom,hogy nállad ez van-e, de találkoztam olyan hang driverrel aminek két része van. Tehát két hardverhez kell telepiteni és csak akkor fog működni.


Nézd meg van-e az eszközkezelőben olyan eszköz ami sárga kérdőjeles vagy sárga felkiátójeles, ha van ilyen eszköz, akkor ezekhez az eszközökhöz, először próbáld meg feltelepiteni a drivereket.


Sok sikert.

üdv.

2018. máj. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!